ATP w Monte Carlo. Kubot i Melo wygrali pierwszy mecz

Rozstawieni z numerem drugim Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo pokonali Hiszpanów Marcela Granollersa i Marca Lopeza 7:6 (10-8), 6:4 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP rangi Masters 1000 w Monte Carlo (pula nagród 5,2 mln euro). Polsko-brazylijski duet w drugiej rundzie zagra z Austriakami Juergenem Melzerem i Dominikiem Thiemem.

W pierwszym secie polsko-brazylijska para dość niespodziewanie natrafiła na zdecydowany opór rywali i musiał stoczyć z nimi zacięty bój. Zaczęło się jednak zgodnie z planem. Kubot i Melo prowadzili już 4:2, być może poczuli się zbyt pewnie, bo w ich grę wkradały się błędy. Hiszpanie to wykorzystali oi doprowadzili do remisu. Do końca partii gra była bardzo wyrównana, skończyło się tie breakiem. W nim Polak i Brazylijczyk pokazali klasę i wygrali 10-8.

W drugim secie widać było wyraźnie, który z debli jest wyżej notowany w światowym rankingu. Kubot i Melo pozwolili jeszcze "poszaleć" rywalom, ale końcówka należała do nich. Granollers i Lopez obronili dwie piłki setowe, ale po trzeciej rywalizacja się zakończyła.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo i Granollers-Pujol/Marc Lopez 7:6 (10-8), 6:4

W grze pojedynczej w Monte Carlo rywalizował Hubert Hurkacz, który w pierwszej rundzie przegrał z rozstawionym z numerem dziewiątym Chorwatem Borną Coricem 4:6, 7:5, 5:7.