EBL: Polski Cukier Toruń wygrał hit w Ostrowie Wlkp.

Hit Energa Basket Ligi dla Polskiego Cukru! Torunianie pokonali na wyjeździe Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. aż 86:67.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, chociaż to częściej gospodarze - m.in. dzięki Ivanowi Marasowi i Michałowki Nowakowskiemu - byli na prowadzeniu. Sytuację później zmieniał Rob Lowery. To właśnie dwie trójki Amerykanina ustawiły wynik spotkania po 10 minutach na 22:17 po 10 minutach. Shawn King na początku kolejnej części meczu był świetny, a jego akcje wyprowadzały Arged BMSlam Stal na prowadzenie. Polski Cukier zanotował jednak serię 9:0 i potrafił uciekać rywalom. Później ważne rzuty trafiali Bartosz Diduszko oraz Łukasz Wiśniewski, a po pierwszej połowie goście wygrywali 45:32.

W trzeciej kwarcie torunianie potrafili uciec nawet na 16 punktów i mimo że Shawn King oraz Ivan Maras byli w stanie to lekko zmniejszyć, to ciągle ekipa trenera Dejana Mihevca radziła sobie po prostu lepiej. Rzuty Krzysztofa Sulimy i Tomasza Śniega sprawiły, że po 30 minutach przewaga była bezpieczna - 61:48. Ostatnia kwarta niewiele zmieniała, a Polski Cukier momentami prowadził aż 20 punktami. Świetną końcówkę zanotował dodatkowo Rob Lowery, a gospodarze nie mogli odrobić tak dużych strat. Ostatecznie ekipa z Torunia zwyciężyła 86:67.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Toruń 67:86 (17:22, 15:23, 16:16, 19:25)

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Shawn King 14, Casper Ware 10, Nemanja Jaramaz 8, Michał Nowakowski 8, Mateusz Kostrzewski 7, Przemysław Żołnierewicz 5, Ivan Maras 5, Michał Chyliński 4, Mike Scott 4, Szymon Łukasiak 2, Witalij Kowalenko 0.

Polski Cukier Toruń: Karol Gruszecki 16, Robert Lowery 15, Aaron Cel 13, Damian Kulig 10, Krzysztof Sulima 10, Bartosz Diduszko 9, Łukasz Wiśniewski 7, Tomasz Śnieg 6, Mikołaj Ratajczak 0, Ignacy Grochowski 0