EBL: Sensacja! Anwil Włocławek przegrał po niesamowitym rzucie Młynarskiego

Koszykówka
EBL: Sensacja! Anwil Włocławek przegrał po niesamowitym rzucie Młynarskiego
fot. Cyfrasport

Sensacja w Energa Basket Lidze! Trójka Kacpra Młynarskiego dała Polpharmie Starogard Gdański zwycięstwo nad Anwilem Włocławek 95:92.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przewagi. Później świetny był jednak Ivan Almeida i to po jego efektownym wsadzie po 10 minutach Anwil prowadził 28:21. W drugiej kwarcie Polpharma potrafiła odrobić wszystkie straty, ale włocławianie uciekali rzutami z dystansu. Starogardzianie nie zamierzali się poddawać, ale po akcji Aarona Broussarda to goście po pierwszej połowie byli lepsi - 53:47.

 

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Igora Milicicia dość szybko uciekła nawet na 12 punktów. Anwil zaczął kontrolować sytuację na parkiecie, a gospodarze nie do końca potrafili już odrabiać straty. Po 30 minutach m.in. dzięki Szymonowi Szewczykowi było 80:72. W kolejnej części meczu Polpharma zbliżyła się jeszcze na pięć punktów po rzucie Justina Bibbinsa. To nie był koniec! Na minutę przed końcem trafienie Tre Busseya dała Polpharmie przewagę. Końcówka była zacięta, ale bohaterem został Kacper Młynarski. Jego trójka dała zwycięstwo gospodarzom - 95:92!

 

Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 95:92 (21:28, 26:25, 25:27, 23:12)

 

Polpharma Starogard Gd.: Tre Bussey 21, Daniel Gołębiowski 20, Kacper Młynarski 13, Thomas Davis 9, Justin Bibbins 8, Adam Kemp 8, Paweł Dzierżak 7, Brett Prahl 5, Filip Struski 3, Michael Hicks 1

 

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 15, Szymon Szewczyk 15, Josip Sobin 14, Walerij Lichodiej 12, Chase Simon 11, Michał Ignerski 11, Aaron Broussard 8, Jarosław Zyskowski 6, Kamil Łączyński 0, Igor Wadowski 0, Aleksander Czyż 0

 

 

WYNIKI I TERMINARZ ENERGA BASKET LIGI

MC, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie