French Open 2019: Troje Polaków w turnieju głównym bez eliminacji

Tenis
French Open 2019: Troje Polaków w turnieju głównym bez eliminacji
fot. PAP

Aż troje Polaków znalazło się na liście uczestników głównego turnieju singlistów podczas French Open 2019. To Iga Świątek, Magda Linette oraz Hubert Hurkacz. Szansę, by do nich dołączyć mają jeszcze Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak, którzy powalczą o to w eliminacjach.

W środę 17 kwietnia pojawiły się listy zawodników, którzy są już pewni występu w turnieju głównym French Open. Na jednej z nich jest 104 tenisistów, a na drugiej 108 tenisistek. Powstały one na podstawie rankingów WTA i ATP z 15 kwietnia.

 

Właśnie w tym najnowszym zestawieniu bardzo duży awans zaliczyła Iga Świątek, która niedawno przegrała w finale turnieju WTA w Lugano. 17-latka, która będzie debiutowała w Paryżu, jest teraz najlepszą Polką w rankingu, bowiem o jedną lokatę wyprzedza Magdę Linette, która także zagra w Roland Garros 2019 bez potrzeby eliminacji. W nich wystąpi za to Magdalena Fręch, która zajmuje w zestawieniu najlepszych tenisistek świata 172. pozycję.

 

Innym Polakiem, który zagra w eliminacjach jest 130. w rankingu ATP Kamil Majchrzak. Spokojny o występ w turnieju głównym jest za to Hubert Hurkacz, który jest już bardzo blisko pierwszej "50" rankingu. Wrocławianin zadebiutował w Paryżu w zeszłym roku, gdy po udanych eliminacjach dotarł do 2. rundy. Listę zgłoszeń otwiera Serb Novak Djoković, a na drugim miejscu jest Hiszpan Rafael Nadal, który chce wygrać French Open po raz 12.

 

Pierwsze mecze French Open, zarówno kobiet jak i mężczyzn, rozegrane zostaną w niedzielę 26 maja. Eliminacje rozpoczną się kilka dni wcześniej, a żeby zagrać w turnieju głównym trzeba będzie przejść trzy szczeble eliminacyjne.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie