Szczęsny: Trzeba się cieszyć, że skończyło się tylko 1:2. Ajax był lepszy przez 180 minut

Wojciech Szczęsny był w fantastycznej dyspozycji w drugim meczu ćwierćfinałowym z Ajaksem Amsterdam (1:2), jednak to nie wystarczyło, aby zameldować się w kolejnej fazie Champions League. - Ajax był lepszy przez 180 minut. W szatni panował wielki zawód - powiedział golkiper Juve.

Bożydar Iwanow: Ostatni z polskich piłkarzy pożegnał się z Ligą Mistrzów. Jak oceniasz spotkanie z Ajaksem ze swojej perspektywy?

Wojciech Szczęsny: Było bardzo ciężkie. Zagraliśmy z zespołem, który był lepszy od nas przez 180 minut. Nie jest to wielka marka w Europie w tej chwili, ale liczy się to, co dzieje się na boisku. W półfinale zagra zespół, który na to zasłużył.

Zastanawiałem się, czy zastosujecie taki "włoski wariant" i dacie się Ajaksowi wyszaleć, mając korzystny wynik z Amsterdamu... Ten początek był bardzo przyzwoity dla Juve, co się później stało?

Bardzo dobrze to wyglądało do momentu gola rywali. Bardzo przypadkowy i szczęśliwy, ale bardzo im pomógł. Później graliśmy z hamulcem ręcznym. Wiedzieliśmy, że każdy gol wyrzuca nas z gry. Nasza gra była mniej odważna. Nie muszę mówić, co się stało w drugiej połowie. Trzeba się cieszyć, że skończyło się tylko 1:2.

To jest dziwne, że zespół tak doświadczony nie radzi sobie w trudnym momencie. Na boisku było wielu zawodników światowej klasy, a widać było chaos...

Graliśmy z zespołem, który po prostu był lepszy. Mamy doświadczenie i jakość, ale trzeba oddać Ajaksowi to, co zrobili. Nie zdziwię się, jeśli dojdą w tych rozgrywkach dużo dalej.

Ta interwencja, gdy wyciągnąłeś rękę i obroniłeś strzał Ziyecha była twoją najlepszą w tym sezonie?

Spokojnie. Gdybym został na nogach, to bym ją złapał, musiałem troszkę nadrobić. Była całkiem dobra, jednak nic nie zmieniła. Fajne są te, które dają zwycięstwa i awanse.

Co było w szatni?

Zawód i duże niezadowolenie. Zostało nam kilka spotkań, aby wygrać ligę. A potem? Trzeba się przygotować do kolejnego sezonu Champions League.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.