UFC w Petersburgu: Jak walczy rywal Tybury? "Szuka nokautu i jest śliski"

Sporty walki

Marcin Tybura (17-4, 7 KO, 6 SUB) w sobotę powróci do oktagonu największej organizacji MMA na świecie. Na UFC w Sankt Petersburgu zmierzy się z Shamilem Abdurakhimovem (19-4, 8 KO, 4 SUB). Jak walczy Rosjanin? - Jest trudny do rozpracowania, bo z każdym rywalem walczy w inny sposób. Zawsze szuka mocnych ciosów, które często okazują się drogą do klinczu - mówi Rafał Korczak, jeden z trenerów Tybury z klubu Aligatores Fight Club.

Marcin Tybura po raz kolejny do swojej walki współpracował z trzema szkoleniowcami odpowiedzialnymi za konkretne płaszczyzny - Rafałem Korczakiem (stójka), Kamilem Umińskim (parter), Dawidem Pepłowskim (zapasy). W sztabie nie ma głównego trenera, który decyduje o ostatecznym planie taktycznym. O strategii decydują wspólnie. Układ niektórych może dziwić, ale okazał się już skuteczny podczas ostatnich przygotowań do zwycięskiej walki ze Stefanem Struve. Wielomiesięczna współpraca pozwoliła jeszcze udoskonalić system treningowy. Jak udaje się połączyć kooperację szkoleniowców?

 

- Staramy się współpracować. Słuchamy się wzajemnie i Marcin także dokłada cegiełkę do układania planu taktycznego. Jego sugestie pozwalają nam zadecydować czy nasze pomysły są odpowiednie, a wszystko wspólnie omawiamy podczas "burzy mózgów". Nie jestem trenerem, który na siłę narzuca swoją ideę. Marcin ma się w tym czuć komfortowo i mieć świadomość, że odpowiednie kombinacje, akcje sprawdzają się w walce. Rozmowa jest często kluczem w odpowiedniej współpracy i wydaje mi się, że na razie nam to dobrze wychodzi - mówi Rafał Korczak.

 

W najbliższą sobotę w Sankt Petersburgu najlepszy polski ciężki powróci do oktagonu UFC. Rywalem Tybury będzie Shamil Abdurakhimov, który w amerykańskiej organizacji mierzył się z podobnymi rywalami do naszego reprezentanta. Rosjanin przegrywał z Timothym Johnsonem oraz Derrickiem Lewisem i wygrywał z Andreiem Arlovskim. Aktualnie notuje serię dwóch wygranych z rzędu.

 

Trenerzy Tybury zwracają uwagę na inteligencję oktagonową Rosjanina. - Widać, że on ustala plan taktyczny pod każdą walkę. Ciężko zauważyć powtarzalność w jego kolejnych walkach. Z każdym stara się dostosować umiejętności pod arsenał technik serwowany przez przeciwnika - ocenia Korczak.

 

Na jakie elementy w stylu Abdurakhimova warto zwrócić uwagę? - Nastawia się na bardzo mocny cios. Często te ciosy okazują się przepustką do skrócenia dystansu i walki w klinczu. Rzadko bije kombinacjami, a bazuje właśnie na pojedynczych, silnych uderzeniach - analizuje szkoleniowiec.

 

Dla Polaka będzie to pierwsza walka od prawie dziewięciu miesięcy. Tybura po raz ostatni w oktagonie pojawił się w lipcu ubiegłego roku, kiedy podczas gali w Hamburgu pokonał Stefana Struve. Czy długa przerwa może mieć wpływ na postawę polskiego reprezentanta?

 

- Marcin jest świadomym zawodnikiem, więc wie, jak się odnaleźć w takiej sytuacji. Cały czas pozostawał w treningu, pojawiał się na sali. Wiadomo, że walka to walka. Sparingi odzwierciedlają walkę, ale jednak to nie to samo. Ja jednak nie obawiam się kompletnie tej przerwy i raczej o takiej rdzy nie powinno być mowy - uspokaja Korczak.

 

Transmisja gali UFC w sobotę na sportowych antenach Polsatu!

 

Plan transmisji:

 

Plan transmisji na sportowych antenach Polsatu:

 

od godziny 16:00 - 22:00 - Polsat Sport Fight
od godziny 16:00 - 19:00 - Polsat Sport News
od godziny 20:00 - 22:00 - Polsat Sport

 

Karta walk gali UFC Fight Night w Sankt Petersburgu:

 

Karta wstępna (od 16:00)

 

k. lekka: Magomed Mustafaev (13-2, 9 KO, 4 SUB) vs Rafael Fiziev (6-0, 5 KO, 1 SUB)

k. półciężka: Gadzhimurad Antigulov (20-5, 4 KO, 15 SUB) vs Michał Oleksiejczuk (13-2-1NC, 9 KO, 1 SUB)
k. ciężka: Marcin Tybura (17-4, 7 KO, 6 SUB) vs Shamil Abdurakhimov (19-4, 8 KO, 4 SUB)
k. lekka: Alexander Yakovlev (23-8-1, 9 KO, 8 SUB) vs Alex Da Silva (20-1, 13 KO, 7 SUB)
k. półśrednia: Sultan Aliev (14-3, 10 KO) vs Keita Nakamura (34-2-9-1NC, 7 KO, 16 SUB)
k. piórkowa: Mosvar Evloev (10-0, 3 KO, 4 SUB) vs SeungWoo Choi (7-1, 5 KO)

 

Karta główna (od 19:00)

 

k. średnia: Krzysztof Jotko (19-4, 6 KO, 1 SUB) vs Alen Amedovski (8-0, 8 KO)
k. musza: Roxanne Modafferi (22-15, 4 KO, 5 SUB) vs Antonina Shevchenko (7-0, 2 KO)
k. półciężka: Ivan Shtyrkov (15-0-1, 6 KO, 5 SUB) vs Devin Clark (9-3, 3 KO, 1 SUB)
k. ciężka: Sergei Pavlovich (12-1, 9 KO) vs Marcelo Golm (6-2, 5 KO, 1 SUB)
k. lekka: Islam Makhachev (16-1, 3 KO, 7 SUB) vs Arman Tsarukyan (13-1, 5 KO, 5 SUB)
k. ciężka: Alistair Overeem (44-17-1NC, 22 KO, 17 SUB) vs Aleksei Oleinik (57-11-1, 8 KO, 45 SUB) 

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie