Żużlowe Grand Prix: Mistrz świata juniorów z "dziką kartą" w Warszawie

Żużel

Bartosz Smektała z Fogo Unii Leszno otrzymał "dziką kartę" na zawody Grand Prix Polski w jeździe na żużlu. Turniej, który odbędzie się 18 maja na PGE Narodowym w Warszawie, zainauguruje rywalizację o tytuł indywidualnego mistrza świata. 20-letni Smektała w poprzednim roku został mistrzem globu juniorów, a z Fogo Unią zdobył drużynowe mistrzostwo kraju.

Zawodnikami rezerwowymi podczas majowej GP Polski będą Dominik Kubera i Rafał Karczmarz.

W 2018 roku na PGE Narodowym Smektała - jako rezerwowy - wystąpił w jednym wyścigu i sięgnął po dwa punkty. Zajął 16. miejsce, a wygrał Brytyjczyk Tai Woffinden, przed Maciejem Janowskim i Szwedem Fredrikiem Lindgrenem.

W inauguracyjnych zawodach tegorocznych MŚ wystartuje siedmiu Polaków, m.in. Bartosz Zmarzlik, Janowski, Patryk Dudek i Janusz Kołodziej.

Gospodarzem następnego turnieju będzie Słowenia - 1 czerwca (Krsko). Rywalizacja we Wrocławiu zaplanowana jest na 3 sierpnia, a finał cyklu w Toruniu odbędzie się 5 października.