Kurek przeszedł operację. Czeka go długa rehabilitacja

Siatkówka
Kurek przeszedł operację. Czeka go długa rehabilitacja
fot. Cyfrasport

ONICO Warszawa przekazało informację na temat stanu zdrowia dwóch kontuzjowanych siatkarzy – Bartosza Kurka i Bartosza Kwolka. Kurek przeszedł w czwartek operację kręgosłupa, Kwolek leczy natomiast uraz stawu skokowego.

– Bartosz Kwolek doznał w trakcie meczu z Jastrzębskim Węglem urazu skrętnego stawu skokowego prawego. Badania RTG i USG wykazały na szczęście, że uraz nie uszkodził poważnie żadnej istotnej struktury anatomicznej, natomiast jest bardzo bolesny i udział Bartka w najbliższym meczu stoi pod znakiem zapytania. Zawodnik jest leczony w klubie, wszystko jest na dobrej drodze, natomiast może zostać dopuszczony do gry dopiero po ustąpieniu dolegliwości, by nie ryzykować pogłębienia kontuzji – stwierdził lekarz drużyny, doktor Grzegorz Adamczyk z CM Gamma.
 
Kwolek doznał urazu we wtorek, podczas pierwszego seta półfinału PlusLigi z Jastrzębskim Węglem.
 
– Bartosz Kurek przeszedł minimalnie inwazyjną operację mikrochirurgiczną kręgosłupa lędźwiowego. Jest wcześnie po operacji i wraca do zdrowia. Zabieg przeszedł bez żadnych powikłań. Powrót do zdrowia potrwa około trzech miesięcy – powiedział dr n. med. Mariusz Głowacki z CM Gamma, który przeprowadził zabieg.
 
Kurek trafił do ONICO w grudniu 2018 roku po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią Szczecin, niedługo potem wycofała się z rozgrywek z przyczyn finansowych. Stołeczny klub w miniony poniedziałek poinformował, że atakujący z powodu kontuzji nie zagra do końca sezonu.
 
RM, ONICO Warszawa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze