Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gości, którzy utrzymywali się przy piłce. Kanonierzy nie stworzyli sobie jednak w pierwszym kwadransie żadnej konkretnej okazji do zdobycie gola. W 17. minucie po świetnej kontrze w sytuacji sam na sam z Petrem Cechem znalazł się Jose Callejon, ale doświadczony bramkarz wygrał pojedynek. W kolejnych chwilach inicjatywę przejmowali gospodarze, którzy strzelili nawet gola, ale Arkadiusz Milik został złapany na spalonym.

W 37.minucie goście wyszli na prowadzenie. Kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Lacazette i sprawa awansu wydawała się być przesądzona. Choć w dalszej części pierwszej połowy gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, albo uderzali niecelnie, albo na posterunku był Cech.

W przerwie Ancelotti dokonał ofensywnej zmiany - w miejsce Nikoli Maksimovicia na murawie pojawił sie Dries Mertens. Pierwszą dobrą okazję w tej części gry stworzyli jednak goście. Pierre-Emerick Aubameyang niespodziewanie znalazł się tuż pod bramką Napoli, ale powstrzymał go Alex Meret. Wicemistrzowie Włoch przeważali jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale nie potrafili przebić się przez dobrze grających defensorów Arsenalu.

Choć Napoli próbowało strzelić gola, świetnie dysponowani byli piłkarze Kanonierów i spokojnie rozbijali kolejne ataki gospodarzy. Najlepszą okazję wicemistrzowie Włoch stworzyli sobie za sprawą... Nacho Monreala. Hiszpański defensor Arsenalu był bliski pokonania swojego bramkarza, ale dobrze interweniował Cech.

SSC Napoli - Arsenal 0:1 (0:1)

Bramka: Lacazette 36

Napoli: Alex Meret - Nikola Maksimović (46. Dries Mertens), Vlad Chiriches, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam (71. Mario Rui) - Allan, Fabian Ruiz, Piotr Zieliński - Jose Callejon, Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne (61. Amin Younes)

Arsenal: Petr Cech - Sokratis Papastathopoulos, Laurent Koscielny, Nacho Monreal - Ainsley Maitland-Niles, Lucas Torreira, Granit Xhaka (61. Mohamed Elneny), Sead Kolasinac, Aaron Ramsey (36. Henrikh Mkhitaryan) - Alexandre Lacazette (68. Alex Iwobi), Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Arsenal

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

SSC Napoli
Arsenal
0:1
Zapis relacji

Witamy w relacji na żywo z rewanżowego meczu ćwierćfinału Ligi Europy pomiędzy SSC Napoli i Arsenalem. Początek spotkania o godzinie 21:00.

Szatnia gospodarzy jest już gotowa:

Przed spotkaniem doszło do spotkania przedstawicieli Napoli i Arsenalu:

Choć Napoli przystępuje do rewanżu z dwubramkową stratą, Piotr Zieliński i koledzy wierzą w awans do kolejnej rundy.

W pierwszym spotkaniu Polak miał doskonałą okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki, ale spudłował z bliskiej odległości.

Liga Europy: Fatalne pudło Zielińskiego! Mogłem zrobić to inaczej (WIDEO)

Trener gospodarzy odsłonił karty:

W pierwszym składzie Napoli znalazło się dwóch reprezentantów Polski - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Czwartkowy mecz będzie dla trenera Unaia Emery'ego spotkaniem numer 50 w roli trenera Arsenalu.

Znamy też skład Arsenalu:

Przegląd prasy Iwanowa przed meczem Napoli - Arsenal

Przed czwartkowym meczem Ligi Europy pomiędzy SSC Napoli i Arsenalem Bożydar Iwanow zrobił przegląd włoskiej prasy. Skupił się na analizie gry włoskiej drużyna, w której wieczorem wystąpi dwóch Polaków.

Kibice Arsenalu zameldowali się już na Stadio San Paolo.

Trwa rozgrzewka.

Przypomnijmy - w pierwszym meczu Arsenal pokonał Napoli 2:0. Czy piłkarze z południa Włoch odrobią straty?

Zaczynamy!

Pressing Arsenalu i Maksimović wybija piłkę na aut.

Strata Insigne i faulowany Lacazette.

Pierwsza centra w pole karne Napoli i wybijają obrońcy gospodarzy.

Dobre podanie do Insigne, ale kapitan Napoli nie przejmuje piłki.

Ofensywny wypad Arsenalu zakończony faulem na pomocniku gospodarzy.

Złe podanie Zielińskiego i faul Ghoulama. Rzut wolny dla Arsenalu z okolic pola karnego.

Od bramki rozpocznie Meret.

Przewaga Arsenalu w pierwszych minutach tego meczu.

Indywidualna akcja Kolasinaca, ale ponownie grę wznowi bramkarz Napoli.

Znowu za lekkie podanie Zielińskiego, ale Arsenal traci piłkę. Po chwili na spalonym złapany Milik.

Piłkarz Napoli po raz kolejny na spalonym. Tym razem Insigne.

Arsenal wysoko atakuje pressingiem i Napoli gubi się w rozegraniu.

Rzut rożny dla Arsenalu po akcji Aubameyanga.

Co za szansa Callejona! Świetna kontra Napoli i Hiszpan przegrywa pojedynek z Cechem!

Chiriches powstrzymuje Aubameyanga.

Pressing Napoli i goście tracą piłkę.

Za głębokie dośrodkowanie Callejona i od autu Arsenal.

Składna akcja Napoli, ale na spalonym Ghoulam.

Arkadiusz Milik strzela gola, lecz był na spalonym.

W odpowiedzi Ramsey, ale jego strzał zablokowany. Od bramki Napoli.

Ależ to była sytuacja! Zieliński do Milika i niecelne uderzenie napastnika.

Strzela Aubameyang, ale spokojnie futbolówkę łapie Meret.

Kontuzja Ramseya. Będzie musiał zejść z boiska?

Utykający Walijczyk opuszcza murawę.

Zmiana. Za Ramseya wchodzi Mkhitaryian.

Faulowany Lacazette i rzut wolny dla Kanonierów.

Gooooooool! Kapitalne trafienie z rzutu wolnego Lacazatte'a!

W fatalnej sytuacji są teraz piłkarze Napoli. Do awansu potrzebują czterech trafień.

Callejon głową, ale niecelnie.

Jeszcze raz próbował Callejon, ale po raz kolejny obok bramki.

Żółtą kartką ukarany Lorenzo Insigne.

Próba z dystansu Zielińskiego, ale spokojnie interweniuje Cech.

Cztery minuty doliczone przez arbitra.

Rzut rożny dla Napoli.

Dośrodkowanie Ghoulama, ale piąstkuje Cech.

Zablokowany strzał Zielińskiego!

Koniec pierwszej połowy.

W taki sposób Lacazette dał prowadzenie Kanonierom:

Lacazette przechytrzył bramkarza Napoli! Piękny gol z rzutu wolnego

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

Zaczynamy drugą część gry. W ekipie gospodarzy jedna zmiana - w miejsce Maksimovicia wchodzi Dries Mertens.

Jose Callejon przesunięty na prawą stronę defensywy.

Pierwszy strzał Napoli w tej połowie, ale po raz kolejny wysoko nad bramką.

Kapitalna okazja Aubameyanga, ale świetnie broni Meret. To musiało być 0:2!

Napoli utrzymuje się przy piłce, ale bez konkretów.

Piłka w siatce, ale raz jeszcze na spalonym złapani zawodnicy gospodarzy.

Korner dla gości.

Strzał Aubemeyanga broni Meret i piłkę przejmują zawodnicy z Neapolu.

Próba Insigne spokojnie wyłapana przez Cecha.

Zmiany w obu drużynach: Younes za Insigne i Elneny za Xhakę.

Rzut rożny wywalczony przez Younesa.

Strzał głową Chirichesa, ale od bramki zacznie Cech.

Świetny mecz rozgrywa Laurent Koscielny. Po raz kolejny skutecznie powstrzymuje Milika.

Korner po strzale polskiego napastnika.

Callejon wysoko nad bramką.

Ostatnia zmiana w szeregach gości. Iwobi zastępuje Lacazette'a.

Jeszcze jeden rzut rożny dla Napoli.

Trzecia zmiana w drużynie gospodarzy. Mario Rui za Ghoulama.

Niecelnie z dystansu Milik.

To mogła być bramka! Milik na wślizgu nie trafia jednak czysto w piłkę.

Żółta kartka dla Cecha za spowalnianie gry.

Zieliński z dystansu, ale bardzo niecelnie.

Monreal zaskoczył... Cecha. Było blisko samobójczej bramki!

Rzut rożny dla gospodarzy, ale ponownie bez powodzenia.

Kontra Arsenalu powstrzymana przez Zielińskiego.

I jeszcze jeden korner dla Włochów.

Doszedł do strzału Koulibaly, ale niecelnie.

Rzut rożny wywalczył Aubameyang.

Indywidualna akcja Fabiana Ruiza zakończona faulem w ataku.

Rzut rożny dla gości, a po chwili żółta kartka dla Callejona za faul na Kolasinacu.

Koniec meczu. Arsenal w półfinale Ligi Europy!