Szereg zmian i wielki powrót do Ruchu Chorzów

Piłka nożna
Szereg zmian i wielki powrót do Ruchu Chorzów
fot. Cyfrasport

Po prawie pięciu latach do Ruchu Chorzów wrócił były trener „Niebieskich” - Jan Kocian. Słowak przy Cichej będzie teraz pełnił funkcję menedżera I zespołu. W przeszłości Kocian odnosił sukcesy z 14-krotnym mistrzem Polski.

Kocian był trenerem Ruchu w latach 2013-2014. Poprowadził „Niebieskich” do 3. miejsca w Ekstraklasie oraz gry w europejskich pucharach. Po opuszczeniu Chorzowa prowadził Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz reprezentacji Jemenu.

 

Ponadto w Ruchu zaszedł również szereg innych zmian. Nowym szkoleniowcem utytułowanego klubu został Karol Michalski, który zastąpił zwolnionego Marka Wleciałowskiego. Były już zwierzchnik piłkarzy z Cichej prowadził od 1 listopada minionego roku.

 

Michalski to wychowanek Ruchu. Jednak z powodu poważnej kontuzji był zmuszony szybko zakończyć grę w piłkę. Dlatego zdecydował się w młodym postawić na pracę szkoleniową. W Chorzowie najpierw szkolił zawodników grup młodzieżowych, a następnie prowadził zespół Młodej Ekstraklasy oraz rezerwy. Ponadto był członkiem sztabów szkoleniowych u trenerów Jacka Zielińskiego, Jana Kociana i Dariusza Fornalaka.

 

Do tego sztabu trenerskiego Ruchu dołączy również wspomniany Fornalak, który będzie odpowiadał za analizę gry przeciwników.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie