Janczyk nie jest już piłkarzem Odry Wodzisław. Piłkarz nie stawił się na treningu

Piłka nożna
Janczyk nie jest już piłkarzem Odry Wodzisław. Piłkarz nie stawił się na treningu
fot. Cyfrasport

Dawid Janczyk nie jest już piłkarzem Odry Wodzisław Śląski, poinformował klub za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. 31-letni napastnik nie stawił się na treningu pierwszej drużyny, co poskutkowało rozwiązaniem umowy z drużyną.

Janczyk, który w przeszłości reprezentował barwy takich klubów jak Legia Warszawa, CSKA Moskwa, czy Piast Gliwice ponownie zawiódł swojego pracodawcę. Piłkarz od lat zmaga się z problemami alkoholowymi, co dokładnie opowiedział na łamach swojej autobiograficznej książki. Do drużyny z Wodzisławia Śląskiego dołączył w październiku 2018 roku. To właśnie tam miał odbudować się nie tylko jako piłkarz, ale i człowiek.

Pomimo wielu starań klubu, misja przywrócenia piłkarza do formy nie powiodła się. Janczyk od poniedziałku nie stawił się na treningach drużyny, co poskutkowało wyrzuceniem go z klubu. Jego kilkumiesięczna praca z zespołem prowadzonym przez Ryszarda Wieczorka poszła na marne. Były reprezentant Polski miał nawet mieszkać w apartamencie z innymi zawodnikami, by nie być samotnym w trudnych dla siebie chwilach. Odra pomagała 31-letniemu napastnikowi dojść do formy oraz zerwać z nałogiem alkoholowym. Możemy podejrzewać, że ponownie się nie udało.

 

Klub, niegdyś będący w ekstraklasie, zajmuje pierwsze miejsce w katowickiej lidze okręgowej. Janczyk w rundzie jesiennej nie zagrał w żadnym spotkaniu, jednak na wiosnę zaczął pojawiać się na boisku w barwach Odry.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze