Bayern Monachium wygrał z Werderem Brema. Lewandowski bez gola

Piłkarze Bayernu Monachium, w składzie z Robertem Lewandowskim, ale bez Manuela Neuera i Matsa Hummelsa, pokonali u siebie Werder Brema 1:0 w sobotnim meczu 30. kolejki Bundesligi. Mistrz Niemiec nie przegrał z tym rywalem w lidze od ponad 10 lat: wygrał z Werderem po raz 17. z rzędu, a ostatnią porażkę poniósł we wrześniu 2008 roku!

Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 75. minucie obrońca Niklas Suele, który pokonał bramkarza gości płaskim strzałem z około 20 metrów. Bawarczycy wykorzystali grę w przewadze, bo w 58. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Milos Veljkovic.

Lewandowski rozegrał cały mecz i nie zdobył gola w drugim z rzędu ligowym występie, to z dorobkiem 21 prowadzi w klasyfikacji strzelców. Neuera, który doznał urazu łydki w poprzednim meczu z Fortuną Duesseldorf (4:1) i będzie pauzował około trzech tygodni, w bramce Bayernu zastąpił Sven Ulreich. Z kolei Hummels uskarżał się na mięsień uda.

Zmierzający po siódmy z rzędu tytuł mistrzowski Bayern na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ma cztery punkty przewagi nad Borussią Dortmund, która w niedzielę zagra na wyjeździe z 13. w tabeli SC Freiburg. W drużynie gości prawdopodobnie zabraknie Łukasza Piszczka, który zmaga się z kontuzją pięty.

W innym sobotnim spotkaniu Fortuna Duesseldorf, z Marcinem Kamińskim i Dawidem Kownackim w składzie, przegrała na wyjeździe z FSV Mainz 1:3. Obaj Polacy rozegrali całe spotkanie, a Kownacki został ukarany żółtą kartką.

Bayern Monachium – Werder Brema 1:0 (0:0)
Bramka: Niklas Suele 75

Bayern: Sven Ulreich – Joshua Kimmich, Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba, Serge Gnabry (88. Renato Sanches), Thiago Alcantara, Thomas Mueller (70. Franck Ribery), Javi Martinez (60. Leon Goretzka), Kingsley Coman, Robert Lewandowski

Werder: Jiri Pavlenka – Theodor Gebre Selassie, Milos Veljković, Niklas Moisander, Ludwig Augustinsson, Kevin Moehwald (60. Sebastian Langkamp), Nuri Sahin (81. Claudio Pizarro), Maximilian Eggestein, Davy Klaassen, Max Kruse, Milot Rashica (73. Yuya Osako)

Czerwona kartka: Veljković (58)