Fortuna 1 Liga: Mecz stałych fragmentów! Stal ograła Chojniczankę

W meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi PGE FKS Stal Mielec wygrała z Chojniczanką Chojnice 4:2. Z sześciu goli, które zobaczyli kibice w Mielcu, aż cztery padły ze stałych fragmentów gry. Piłkarze Stali zajmują trzecie miejsce w tabeli i wciąż pozostają w grze o awans do ekstraklasy.

Już w 8. minucie meczu trener gości musiał dokonać pierwszej zmiany. Tomasz Boczek pechowo upadł w polu karnym i zastąpił go Piotr Grzelczak.

W 19. minucie gospodarze rozpoczęli festiwal rzutów wolnych. Najpierw Krystian Getinger popisał się kapitalnym uderzeniem z linii pola karnego, a trzy minuty później Bartosz Nowak – również z wolnego – podwyższył na 2:0. Kibice gospodarzy mogli jedynie mieć dylemat, które z tych trafień było bardziej efektowne...

Przyjezdni nie rezygnowali. Już w 26. minucie znaleźli drogę do bramki rywali, ale gol Kamila Sylwestrzaka nie został uznany z powodu spalonego. Sześć minut później wątpliwości już nie było. Po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego mieleckich obrońców ubiegł Tomasz Mikołajczak i strzałem głową zdobył kontaktową bramkę.

Piłkarze Stali odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. W 42. minucie Przemysław Pietruszka próbował wybić piłkę sprzed pola karnego, trafił jednak w nadbiegającego Nowaka, który ruszył w stronę bramki rywali i zakończył tę akcję celnym strzałem.

Do przerwy 3:1, a nie był to jeszcze koniec bramkowego festiwalu. Pierwszą groźną sytuację po przerwie stworzyli gospodarze. Po dośrodkowaniu Andreji Prokicia w idealnej sytuacji znalazł się Łukasz Janoszka, ale nie zdołał trafić w piłkę przed bramką rywali.

W 50. minucie arbiter Tomasz Marciniak podyktował wątpliwą jedenastkę. Martin Dobrotka miał faulować próbującego oddać strzał Pawła Żyrę, powtórki pokazały jednak, że przewinienia piłkarza Stali raczej w tej sytuacji nie było. Mikołajczak pewnie wykorzystał rzut karny i ekipa z Chojnic znów złapała kontakt z rywalami.

W dalszej części meczu obie ekipy stworzył jeszcze kilka dobrych akcji, nie brakowało zaciętej walki, a starcie rozstrzygnęła sytuacja z 75. minuty. Oskar Paprzycki nieprzepisowo zatrzymywał szarżującego w pole karne Chojniczanki Adriana Paluchowskiego. W tej sytuacji, podobnie jak przy jedenastce dla gości, nie zabrakło dyskusji. Josip Soljić wykorzystał rzut karny i ustalił wynik tego spotkania na 4:2.

PGE FKS Stal Mielec – Chojniczanka Chojnice 4:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Krystian Getinger (18–wolny), 2:0 Bartosz Nowak (21–wolny), 2:1 Tomasz Mikołajczak (31–głową), 3:1 Bartosz Nowak (42), 3:2 Tomasz Mikołajczak (51–karny), 4:2 Josip Soljic (77–karny).

Żółte kartki: Jonathan De Amo, Martin Dobrotka (Stal); Rafał Kobryń, Tomasz Mokołajczak, Kamil Sylwestrzak (Chojniczanka).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock). Widzów: 3 117.

***

Wyniki pozostałych sobotnich meczów Fortuna 1 Ligi:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Błąd (37), 1:1 Rafał Grzelak (87).

Żółte kartki: Piotr Wlazło, Jacek Kiełb (Bruk-Bet Termalica).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów 1 806.

Warta Poznań – GKS Jastrzębie 0:0

Żółte kartki: Michał Grobelny, Mateusz Wypych (Warta); Kamil Jadach (GKS).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów 901.

Garbarnia Kraków – Odra Opole 0:0

Żółte kartki: Arkadiusz Garzeł, Kamil Włodyka, Marek Masiuda, Kamil Słoma, Rafał Górecki, Tomasz Ogar (Garbarnia); Sebastian Bonecki, Serafin Szota, Jakub Moder, Piotr Żemło, Łukasz Winiarczyk (Odra). Czerwona kartka:: Jakub Moder (90+3, Odra).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica). Widzów ok 300.

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Grzeszczyk (44–głową), 2:0 Łukasz Grzeszczyk (59), 3:0 Jakub Vojtus (87).

Żółte kartki: Marcin Biernat, Jakub Piątek, Jakub Vojtus (GKS), Łukasz Szczepaniak (Puszcza).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec). Widzów 2 794.