UFC w Petersburgu: Tybura nie przetrwał potężnych ciosów Rosjanina. Porażka Polaka przed czasem!

Sporty walki

Marcin Tybura (17-5, 7 KO, 6 SUB) przegrał na gali UFC w Petersburgu z Shamilem Abdurakhimovem (20-4, 9 KO, 4 SUB). Rosjanin pokonał polskiego zawodnika w drugiej rundzie przez techniczny nokaut.

"Tybur" do tej pory w UFC radził sobie ze zmiennym szczęściem. Z siedmiu wcześniejszych walk wygrał cztery, a trzykrotnie przegrywał. Pojedynek z 37-letnim Rosjaninem był więc idealną okazją dla Polaka na poprawienie rekordu w amerykańskiej organizacji.

 

Pierwsza runda rozpoczęła się od wymiany pojedynczych ciosów w stójce. Tybura umiejętnie zmieniał pozycję, ale zawodnik z Dagestanu trafił celnym podbródkowym. Trener Polaka zwracał uwagę na to, żeby jego podopieczny trzymał wyżej gardę i starał się unikać uderzeń przeciwnika. Ostatecznie starcie otwierające ten pojedynek nie przyniosło rozstrzygnięcia, choć więcej znaczących ciosów zadał Abdurakhimov.

 

Na początku kolejnej odsłony mocną obrotówkę wyprowadził Rosjanin, który celnie trafił w okolicę wątroby Tybury. Chwilę później "Abrek" starał się obalić Polaka, ale "Tybur" skutecznie obronił tę próbę. W dalszej części nogi reprezentanta Polski ugięły się po mocnym lewym sierpowym zadanym przez 37-latka. Abdurakhimov nie wypuścił okazji z rąk i kolejnymi ciosami zakończył walkę w parterze!

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie