CF: Najwierniejszy kibic Polonii Warszawa (WIDEO)

Piłka nożna

Nie wszyscy spędzają święta siedząc przy stole z rodziną. Niektórzy muszą w tym czasie trenować i rozgrywać mecze. Piłkarze trzecioligowej Polonii Warszawa mogą liczyć na wyjątkowe wsparcie. Konwiktorską odwiedził nieformalny kapelan polskich sportowców ks. Mirosław Mikulski.

Święta kojarzą się z czasem, który spędza się w domu z rodziną. Dla piłkarzy i trenerów jest to jednak okres intensywnej pracy. - Przez wiele lat spędzało się święta poza domem na meczach, turniejach. Taki los piłkarza czy trenera. Dla mnie w pewnym okresie święta spędzone z rodziną były szokiem - powiedział trener Polonii Krzysztof Chrobak.

 

W wielu ligach na całym świecie tradycją jest, że w święta rozgrywane są najlepsze mecze. Podobnie było na stadionie przy Konwiktorskiej. Piłkarze trzecioligowej Polonii w sobotę zagrali z liderem rozgrywek. W trakcie przygotowań mogli liczyć na duchowe wsparcie w postaci ks. Mikulskiego.

 

Ksiądz Mikulski do niedawna aktywnie uprawiał sport. Mając 67 lat grał w drużynie PKS Radość. W środowisku piłkarskim jest uznawany za nieformalnego kapelana sportowców z całej Polski.

 

Materiał "Najwierniejszy kibic" z magazynu Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze