Hajto: Zieliński świetnie poradziłby sobie w Premier League

Piłka nożna

Gośćmi Bożydara Iwanowa w programie Cafe Futbol byli Dariusz Kubicki, Tomasz Hajto, Roman Kołtoń i Cezary Kowalski. Jednym z tematów dyskusji był potencjalny transfer Piotra Zielińskiego do angielskiej Premier League, o którym w ostatnim czasie znowu sporo się mówi.

- Oczekiwania wobec Zielińskiego są ogromne, ponieważ on wyróżnia się na tle innych polskich pomocników techniką czy lekkością w poruszaniu się. Wyróżnia się swobodą, której z reguły nie mają zawodnicy w naszym kraju. Z pewnością rozwija się we Włoszech grając w Napoli. Osiągnął już jednak pewien poziom i być może przejście do takiego klubu, jak Arsenal czy Liverpoolu, pozwoliłoby mu zrobić kolejny krok w karierze - stwierdził Dariusz Kubicki.

 

Hajto dodał, że jego zdaniem Zieliński pasowałby do Premier League.

 

- We włoskiej lidze trudno gra się kreatywnym piłkarzom. Zieliński mógłby dobrze odnaleźć się w Liverpoolu. Sposób przyjęcia i rozegrania piłki przez Zielińskiego przypomina mi styl gry Ivana Rakiticia. Klopp potrafi wydobyć potencjał z zawodników, których prowadzi. Kagawa, Hummels, Lewandowski... On pomógł Lewandowskiemu stać się napastnikiem światowej klasy. Uważam, że transfer Zielińskiego do Anglii pomógłby mu jeszcze bardziej się rozwinąć - przyznał były obrońca reprezentacji Polski.

 

- Problemem Zielińskiego są wahania formy. Zdarzają mu się słabsze mecze, kolejny rozpoczyna na ławce rezerwowych... Brakuje mu powtarzalności - dodał komentator Polsatu Sport.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze