NBA: Boston Celtics pierwszą drużyną w drugiej rundzie play off

Boston Celtics to pierwsza drużyna, która awansowała do drugiej rundy play off, czyli ćwierćfinału ligi koszykarzy NBA. W niedzielę "Celtowie" pokonali na wyjeździe Indiana Pacers 110:106 i wygrali całą rywalizację 4-0.

Czwarty mecz tych ekip był najbardziej zacięty, a rozstrzygnął się w połowie ostatniej kwarty, gdy w krótkim czasie goście od stanu 80:82 wyszli na prowadzenie 95:85. W ich szeregach wyróżnili się Gordon Hayward - 20 pkt i Jayson Tatum - 18.

Celtics są najbardziej utytułowaną drużyną w historii ligi. Po mistrzostwo sięgali 17 razy, po raz ostatni w 2008 roku. W rundzie play off nie wygrali jednak rywalizacji do zera od ośmiu lat.

Przeciwnikami "Celtów" w drugiej rundzie będą prawdopodobnie Milwaukee Bucks, najlepszy zespół sezonu zasadniczego. "Kozły" prowadzą w play off z Detroit Pistons 3-0.