PSV dogoniło Ajax po kapitalnym meczu z Den Haag (WIDEO)

Piłkarze PSV Eindhoven wygrali z ADO Den Haag 3:1 w meczu 31. kolejki Eredivisie. Obrońcy tytułu zrównali się z przewodzącym stawce Ajaksem, od którego posiadają jednak dużo gorszy bilans bramkowy. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Ze względu na wcześniejsze skromne zwycięstwo Ajaksu nad FC Groningen (1:0), PSV również nie mogło stracić punktów z drużyną, z którą sympatyzują kibice Legii Warszawa. Podopieczni Marka van Bommela dobrze weszli w mecz, a sygnał do ataku, za sprawą indywidualnego rajdu, dał w 20. minucie Denzel Dumfries. 23-latek pomknął prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne, złamał akcję do środka i precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka otworzył wynik.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do... 83. minuty, gdy Luuk de Jong wykorzystał podanie Cody'ego Gakpo i głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Roberta Zwinkelsa.

Gospodarze chyba poczuli się zbyt pewnie, ponieważ pięć minut później dali sobie strzelić gola kontaktowego, a moment ich dekoncentracji wykorzystał Tomas Necid. Piłka spadła wówczas pod nogi byłego napastnika Legii Warszawa, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do bramki.

W doliczonym czasie gry dominację PSV podkreślił jednak Donyell Malen, który w efektownym stylu przelobował Zwinkelsa. Bramkarz gości zanotował poważny błąd w ustawieniu, w wyniku którego nie zdążył do lecącej po wysokiej paraboli piłki i trzeci gol dla gospodarzy stał się faktem.

PSV zrównało się tym samym punktowo z pierwszym w tabeli Ajaksem, jednak cały czas musi uznawać wyższość półfinalistów obecnej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Erika ten Haga mają bowiem dużo lepszy bilans bramkowy. Jeżeli amsterdamczycy nie stracą punktu w żadnej z trzech ostatnich kolejek, to trofeum trafi na Johan Cruyff ArenA.

PSV – Den Haag 3:1 (1:0)
Bramki: Dumfries 20, De Jong 83, Malen 90 – Necid 88

PSV: Jeroen Zoet – Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever, Angelino (90.Angelino) – Pablo Rosario, Donyell Malen, Michal Sadilek (77. Cody Gakpo) – Hirving Lozano, Luuk De Jong, Steven Bergwijn (77. Erick Gutierrez).

Den Haag: Robert Zwinkels – Aaron Meijers,Wilfired Kanon, Dion Omar Malone (74. Melvyn Lorenzen), Danny Bakker – John Goossens, Nasser El Khayati, Lex Immers – Donny Gorter (63. Thijmen Goppel), Erik Falkenburg (79. Tomas Necid), Sheraldo Becker.