Legenda światowej siatkówki kończy karierę!

Siatkówka
Legenda światowej siatkówki kończy karierę!
fot. PAP

Ikona reprezentacji Francji, libero Hubert Henno zadeklarował, że wraz z końcem tego sezonu kończy swoją karierę siatkarską. 42-letni libero należy do nielicznej grupy zawodników, którzy zaczęli grać na tej pozycji w momencie wprowadzenia jej przez FIVB w 1998 roku.

- To nie była łatwa decyzja powiedzieć sobie, że to koniec i już nigdy nie zagram w siatkówkę na wysokim poziomie. Odkąd tak postanowiłem, przejrzałem sobie całą moją karierę. Niczego w niej bym nie zmienił. Było tak jak sobie wymarzyłem - powiedział Henno, który dla Trójkolorowych rozegrał 253 spotkania odkąd zadebiutował w koszulce reprezentacyjnej w 1999 roku.

 

Henno spędził dziesięć ze swoich 23 sezonów za granicą. Rok przebywał w Rosji, natomiast dziewięć lat we Włoszech. Grał m.in. z Bartoszem Kurkiem w barwach Cucine Lube. Największe sukcesy odnosił jednak w kraju. Te, które wspomina najlepiej to z pewnością dwa złote medale w Lidze Mistrzów, wywalczone w barwach klubów z Paryża w 2001 roku oraz Tours w 2005 roku.

 

Na niwie reprezentacyjnej nie udało mu się sięgnąć po złoto, ale dwukrotnie był bardzo blisko. Na swoim koncie posiada bowiem dwa srebrne medale mistrzostw Europy, które zdobył w 2003 oraz w 2009 roku. W tym drugim przypadku na przeszkodzie stanęła reprezentacja Polski.

 

W obecnym sezonie 42-letni libero występuje w Tours. Jego zespół przystąpił do rywalizacji w ćwierćfinale Ligue A, wygrywając pierwsze starcie z Nantes-Reze 3:1.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGUE A

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze