PAOK uhonorował kapitana. Piłkarz wszedł na boisko pomimo kontuzji

W niedzielę PAOK Saloniki przypieczętował tytuł mistrza Grecji poprzez zwycięstwo 5:0 nad Levadiakosem. To pierwsze zwycięstwo w ligowych rozgrywkach drużyny Karola Świderskiego od 1985 roku. Wyjątkowy występ zaliczył kapitan gospodarzy Vierinha, który zmaga się z urazem więzadeł krzyżowych. Piłkarz wszedł na boisko, by móc z kolegami świętować zwycięstwo w rozgrywkach.

W Wielkanoc PAOK rozgromił przed własną publicznością Levadiakos 5:0. Dzięki wygranej drużyna z Salonik długo świętowała wraz ze swoimi kibicami upragnione mistrzostwo Grecji. Jeszcze w trakcie meczu gospodarze popisali się świetnym gestem wobec swojego piłkarza. Kontuzjowany Vierinha został wprowadzony na boisko, by zdobyć gromkie brawa od zgromadzonych fanów.

Vierinha zerwał więzadła krzyżowe 14 kwietnia w meczu z Larissą. Jego przerwa potrwa pół roku, jednak jego duży udział w zdobyciu tytułu został doceniony przez PAOK. W doliczonym czasie gry, gdy mecz był praktycznie przesądzony, Portugalczyk pojawił się na placu gry. Doświadczony zawodnik przejął opaskę kapitana i dostał ogromną owację od kibiców gospodarzy. Ostatnie minuty meczu spędził nie włączając się do gry.

W bieżącym sezonie Vierinha rozegrał 26 spotkań ligowych, w których zdobył pięć bramek i zanotował 4 asysty. W niedzielnym meczu gola przypieczętowującego zwycięstwo i mistrzostwo zdobył Świderski.