FFF (Francuska Federacja Futbolu) podjęła taką decyzję w perspektywie mundialu kobiet, który odbędzie się we Francji od 7 czerwca do 7 lipca 2019 roku).

 

Stéphanie Frappart została wyselekcjonowana przez FIFA do sędziowania podczas francuskich mistrzostw świata. Mecz Amiens - Strasburg odbędzie się w najbliższą niedzielę 28 kwietnia o 15-tej na stadionie de la Licorne w Amiens.

 

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zachęca wszystkie federacje mające wybrać sędzie na mistrzostwa świata, aby umożliwiły jak najlepsze przygotowanie do tej arcyważnej imprezy w żeńskim futbolu.

 

Ich przygotowanie techniczne, atletyczne będzie również podparte szkoleniem dotyczącym używania VAR, które będzie używane podczas mistrzostw we Francji.

 

Stéphanie Frappart (35 lat) w meczu Ligue 1 będzie mogła liczyć na wsparcie czołowego sędziego francuskiego Clément Turpina, który będzie również arbitrem video podczas mundialu.

 

Już dziś można stwierdzić, że francuski mundial kobiecy zapowiada się jako wielki sukces organizacyjny, którego finał odbędzie się w Lyonie.

 

Na dwa miesiące przed rozpoczęciem turnieju sprzedano 800 000 biletów (62% całej puli).

 

WYNIKI I TABELA LIGUE 1