Serie A1: Wielka gonitwa "Leona i spółki"! Perugia odrobiła dziewięć punktów

W trzecim meczu półfinałowym Serie A1 Sir Safety Conad Perugia pokonała ekipę Azimut Leo Shoes Modena. Najwięcej emocji w trakcie spotkania wzbudziła trzecia partia, w której gospodarze przegrywali już 10:19, ale w imponujący sposób dogonili przeciwników i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Początek trzeciego seta nie ułożył się po myśli siatkarzy z Perugii. Wystarczy powiedzieć, że w pewnym momencie Bartoszowi Bednorzowi i jego kolegom z Modeny do zapisania partii na swoim koncie brakowało jedynie sześciu punktów. Przewaga dziewięciu "oczek" nad stłamszonymi gospodarzami wydawała się nie do roztrwonienia, jednak wtedy dały o sobie znać umiejętności podopiecznych Lorenzo Bernardiego.

Najpierw do głosu doszedł Filippo Lanza, który kapitalnym atakiem dał swojej drużynie punkt, a następnie piekielnie mocną zagrywką umożliwił wyprowadzenie kontry, zakończonej skutecznym atakiem Marko Podraščanina. Później na pierwszy plan wyszedł Wilfredo Leon, nie dający rywalom szans w okolicach czwartej strefy.

Strata kolejnych punktów podziałała demobilizująco na gości, co spowodowało popełnianie przez nich kolejnych błędów. Było to widać doskonale na przykładzie Bednorza, który najpierw przy stanie 21:23 zaatakował nad blokiem i posłał piłkę w aut, a następnie zaserwował w siatkę, gdy na tablicy wyników wyświetlał się wynik 23:24.

W dodatku, podczas gry na przewagi do siatkarzy Perugii uśmiechnęło się szczęście, zwłaszcza przy akcji Lanzy, który intuicyjnie posłał piłkę w samą linię końcową boiska. Chwilę później Luciano De Cecco popisał się asem serwisowym i zakończył seta na korzyść Perugii.

Ostatecznie gospodarze wygrali mecz 3:1 i po trzech dotychczasowych meczach półfinałowych prowadzą 2:1. MVP spotkania został Aleksandar Atanasijević, który był jednym z najważniejszych ogniw w emocjonującym trzecim secie.