Wielki powrót utalentowanego rozgrywającego do PlusLigi

Siatkówka
Wielki powrót utalentowanego rozgrywającego do PlusLigi
fot. CyfraSport

Jan Firlej w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy GKS-u Katowice. Zaledwie 22-letni rozgrywający przed rokiem trafił do belgijskiego Lindemans Aalst, z którym wywalczył trzecie miejsce. Po roku za granicą znowu zobaczymy go na parkietach PlusLigi.

W barwach Cerrad Czarnych Radom przeszedł przez niemal wszystkie szczeble siatkówki młodzieżowej świętując m.in. zwycięstwo w rozgrywkach Młodej Ligi w 2015 roku. Następnie trafił do AZS-u Politechniki Warszawskiej (później ONICO Warszawa). W stołecznej drużynie zadebiutował w PlusLidze i występował w niej aż do sezonu 2017/18. Ostatni rok spędził w belgijskim Lindemans Aalst, z którym kilka dni temu zakończył rozgrywki na trzecim miejscu. Przyszła pora na powrót do PlusLigi i grę w Katowicach.
 
- Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z GKS-em. Chciałem wrócić do PlusLigi, a oferta z Katowic była bardzo korzystna. Ten projekt jest bardzo ciekawy i skrojony na kilka lat. GKS jest stabilnym klubem, który z roku na rok staje się coraz mocniejszą marką w PlusLidze. Głęboko wierzę, że podobnie będzie w kolejnych latach - mówi Jan Firlej, który o miejsce w składzie będzie rywalizował z Maciejem Fijałkiem. 
 
- Bardzo cieszę się, że drugim rozgrywającym jest tak doświadczona osoba jak Maciek. Mam nadzieję, że wiele się od niego nauczę, a rywalizacja o miejsce w składzie będzie bardzo ciekawa - dodaje nowy rozgrywający GieKSy.
 
- Jan Firlej doskonale wpisuje się w koncepcję naszego zespołu. W ostatnich sezonach również postawiliśmy na rozegraniu Maćka Fijałka wraz z zawodnikiem młodego pokolenia i ta mieszanka przyniosła oczekiwany skutek. Jestem głęboko przekonany, że podobnie będzie również z Jankiem. Mimo młodego wieku jest on już doświadczonym zawodnikiem i ogranym, bo miał udany sezon w Belgii. Bardzo na niego liczymy - stwierdza Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.
ch, Polsat Sport, gkskatowice.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze