Żuraw: Kluczem do zwycięstwa będzie gra w defensywie

Piłka nożna
Żuraw: Kluczem do zwycięstwa będzie gra w defensywie
fot. Cyfra Sport

Dariusz Żuraw na konferencji prasowej przed spotkaniem z Legią tonuje nastroje. - Nie zapominajmy o tym, że wszyscy myślimy o tym, żeby wygrywać mecze, zdobyć jak najwięcej punktów i zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. To jest najbardziej istotne – mówi przed spotkaniem trener Lecha Poznań.

W meczu z drużyną z Podlasia nie mógł wystąpić Christian Gytkjaer, a w jego trakcie boisko musiał opuścić z urazem Darko Jevtić. - Christian na pewno nie wystąpi z Legią. Ma stłuczenie palca, w czwartek ma badania i wtedy będziemy wiedzieć więcej. Czy to będzie dłuższa absencja, czy będzie od razu do gry, na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć. Darko ma uraz mięśnia dwugłowego i pewnie jutro też nie będziemy mogli z niego skorzystać. Mam nadzieję, że będzie dostępny na kolejne spotkania – mówi o problemach kadrowych szkoleniowiec Lecha.

 

- Julek Letniowski wszedł już w trening z zespołem, jeżeli będzie wszystko w porządku to pewnie zaliczy mecz w rezerwach i od poniedziałku będzie brany pod uwagę co do następnych meczów. W przypadku Tomasza Cywki sytuacja jest bardziej skomplikowana. Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy dołączy do treningów z zespołem. Wszystko zależy od tego jak będzie wszystko się goiło i jaka będzie ocena lekarzy - kontynuuje Żuraw.

 

 

W środę Lech Poznań podejmie na własnym stadionie lidera Lotto Ekstraklasy, Legię Warszawa. W ostatnim spotkaniu obu drużyn na stadionie przy ulicy Bułgarskiej poznaniacy wygrali 2:0. - Legia ma doświadczonych zawodników i zawsze walczy o mistrzostwo Polski. To, że wygrali ostatnie mecze i wskoczyli na fotel lidera nic raczej nie zmienia w ich grze. Przyjadą i będą grali o zwycięstwo. Spodziewam się dobrego i otwartego meczu. Mam nadzieję, że z pozytywnym zakończeniem dla nas. Warszawiacy mają duży potencjał w ofensywie i kluczem do zwycięstwa będzie nasza dobra gra w defensywie. Jeżeli ustrzeżemy się błędów to na pewno mamy szansę na osiągnięcie dobrego wyniku z Legią - zakończył trener Kolejorza.

mż, Lech Poznań

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze