Anwil Włocławek stracił Sobina do końca sezonu

Koszykówka
Anwil Włocławek stracił Sobina do końca sezonu
fot. Cyfrasport

Chorwacki środkowy mistrza Polski Anwilu Włocławek Josip Sobin nie zagra do końca sezonu. Powodem jest poważna kontuzja kolana doznana w sobotnim meczu z TVB Start Lublin. - Przerwa potrwa przynajmniej sześć tygodni. Co to oznacza, nie musimy mówić" - głosi oświadczenie klubu.

39-letni Chorwat zagrał we wszystkich 29 meczach Energa Basket Ligi (w tym 26 w pierwszej piątce) i zdobył 271 punktów, co daje średnio 9,3 pkt. Jest najlepiej zbierającym zespołu z Kujaw - średnia 5,3 zbiórek w spotkaniu (w sumie 154). Jego uraz skomplikuje trenerowi Igorowi Milicicowi walkę w play off o obronę tytułu.

 

Do kontuzji - naderwania więzadła pobocznego kolana - doszło w Lublinie w zwycięskim meczu ze Startem 88:70. Pierwotne diagnozy po sobotnich badaniach w Warszawie nie były tak niepokojące dla klubu i zawodnika, który występuje we Włocławku od września 2016 r.

 

"Niestety, kolejne badania w Toruniu wykazały, iż więzadło poboczne Josipa Sobina jest naderwane w większym wymiarze, niż pokazały to badania w Warszawie wykonane niemalże natychmiast po meczu" - napisano w pierwszym środowym komunikacie Anwilu.

 

Bez Sobina Anwil zagra w niedzielę przed własną publicznością w ostatniej kolejce ekstraklasy z Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. Będzie to spotkanie o czwarte miejsce w tabeli przed decydującą fazą play off.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA EBL

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie