Juventus zrezygnuje z pasów! Nowe stroje wywołały poruszenie

Piłka nożna
Juventus zrezygnuje z pasów! Nowe stroje wywołały poruszenie
fot. PAP

Po raz pierwszy od... 1903 roku Juventus wystąpi bez pionowych biało-czarnych pasów na podstawowym komplecie strojów. Do internetu "wypłynęły" prawdopodobne koszulki zespołu na sezon 2019/2020 i wywołały ogromne zamieszanie.

Nieprzerwanie od sezonu 1903/1904 Juventus ubierał się w biało-czarne pasy, które stały się najważniejszym symbolem i znakiem rozpoznawalnym zespołu. Wydaje się jednak, że tylko do przyszłego sezonu.
 
Tak zmieniał się domowy komplet Juve na przestrzeni lat. 
 
Adidas, który ubiera mistrza Włoch zaproponował stroje, gdzie tradycyjne barwy zespołu: biały i czarny zostaną rozdzielone... różowym paskiem. W nowych strojach pokazali się Paulo Dybala i Federico Bernardeschi.
 
 
W internecie trwa oczywiście salwa krytyki. Juve powtórzyło w ten sposób zabieg, który w sezonie 2006/2007 wykonała Barcelona. Duma Katalonii wówczas odeszła od czerwono-niebieskich pasków, dzieląc koszulkę na pół.
 
Być może jednak po zauważeniu negatywnych opinii producent sprzętu piłkarskiego odejdzie od "rewolucyjnego" pomysłu. Dotychczasowe zdjęcia to jednak póki co kwestia domysłów - Stara Dama nie potwierdziła jeszcze nowego kompletu strojów na nadchodzącą kampanię.
 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze