NHL: Klęska kanadyjskich klubów

Inne
NHL: Klęska kanadyjskich klubów
fot. PAP/PA

Wszystkie trzy kanadyjskie kluby odpadły w pierwszej rundzie play-off hokejowej ligi NHL. Wyeliminowane zostały: Winnipeg Jets, Calgary Flames i Toronto Maple Leafs. Ostatnim zespołem z tego kraju, który zdobył Puchar Stanleya był Montreal Canadiens w 1993 roku.

W ćwierćfinale Konferencji Zachodniej Jets przegrali z St. Louis Blues 2–4 w serii, Flames ulegli Colorado Avalanche 1–4, z kolei z rozgrywkami na Wschodzie we wtorek pożegnała się drużyna Maple Leafs. W decydującym, siódmym meczu nie sprostała na wyjeździe Boston Bruins 1:5 (w serii 3–4).
 
– To takie samo okropne uczucie jak w zeszłym roku – powiedział skrzydłowy Maple Leafs Mitch Marner. Hokeiści z Bostonu pokonali rywali z Toronto w spotkaniu numer siedem w rundzie otwierającej play off już po raz trzeci w ostatnich siedmiu sezonach.
 
Flames byli najlepsi na Zachodzie w sezonie zasadniczym, natomiast Jets zmagania 2017/18 zakończyli dopiero w finale konferencji.
 
Kanadyjskie media podkreślają, że wielu obecnych zawodników NHL albo jeszcze się nie urodziło, albo byli zbyt młodzi, by pamiętać ostatni triumf ekipy z tego kraju w Pucharze Stanleya. Dokonali tego Canadiens w 1993 roku.
 
Tym razem ekipa z Montrealu w ogóle nie zakwalifikowała się do play-off, podobnie jak Ottawa Senators, Vancouver Canucks i Edmonton Oilers.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze