NHL: Skuteczny pościg "Rekinów" za "Złotymi Rycerzami"

Hokeiści San Jose Sharks wygrali trzy mecze z rzędu z Vegas Golden Knights i awansowali do półfinału Konferencji Zachodniej w lidze NHL. W decydującym spotkaniu przegrywali 0:3, a jednak zwyciężyli 5:4 po dogrywce. W 79. minucie gola strzelił Barclay Goodrow.

Tydzień temu, w czwartym spotkaniu pierwszej rundy play off rywalizacji o Puchar Stanleya, Sharks przegrali na wyjeździe z Golden Knights 0:5, a w całej serii było już 3-1 dla "Złotych Rycerzy". Nic nie wskazywało, że "Rekiny" stać będzie na skuteczny pościg.

Tymczasem zespół z San Jose triumfował 5:2 u siebie oraz wygrał 2:1 po dwóch dogrywkach na wyjeździe. W ostatnim meczu przed własną widownią Sharks przegrywali 0:3 po 44 minutach gry. Fenomenalnie spisali się między 50. a 54., kiedy w odstępie 241 sekund uzyskali aż cztery bramki. Kolejno na listę strzelców wpisali się: Logan Couture, Tomas Hertl, ponownie Couture i Kevin Labanc.

Goście nie dawali za wygraną i w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry za sprawą Jonathana Marchessaulta doprowadzili do remisu.

W dogrywce sukces miejscowej drużynie zapewnił Goodrow w 79. minucie.

W innym wtorkowym spotkaniu Boston Bruins pokonali Toronto Maple Leafs 5:1 i awansowali do półfinału play off na Wschodzie. Również triumfowali w serii 4-3. W ostatniej potyczce najlepsi byli Joakim Nordstroem i Sean Kuraly, którzy zapisali na koncie po golu i asyście.

Przed rokiem sytuacja była identyczna, "Niedźwiadki" wygrały mecz numer siedem 7:4 i znalazły się w najlepszej czwórce konferencji.

Ekipa Maple Leafs przegrała sześć wyjazdowych spotkań z rzędu, które były siódmymi w serii play-off.