Puchar Niemiec: Dwa gole Lewandowskiego! Bayern Monachium w finale

Bayern Monachium zagra o Puchar Niemiec! W półfinale Robert Lewandowski i jego koledzy po emocjonującym spotkaniu wyeliminowali Werder Brema, wygrywając 3:2. Polak strzelił dwa gole.

Kilka dni temu obie drużyny spotkały się w Bundeslidze. W Monachium górą byli gospodarze, wygrywając 1:0 po bramce Niklasa Suele, który w środę pauzował z powodu kartek. W rolę egzekutora musieli się więc wcielić inni, z czym nie było problemów, gdy ma się w składzie Lewandowskiego.

To właśnie reprezentant Polski otworzył wynik. Chociaż początkowo był niewidoczny, to w 36. minucie znalazł się we właściwym miejscu. Po tym, jak Thomas Mueller przelobował bramkarza po uderzeniu głową, piłka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Lewandowskiego, który dopełnił formalności. Było to jego 30. trafienie w Pucharze Niemiec. Pięć minut później Lewandowski znów umieścił piłkę w siatce, lecz tym razem sędzia odgwizdał spalonego.

Po przerwie kibice byli świadkami ogromnych emocji. Kiedy Thomas Mueller trafił w 63. minucie, wydawało się, że już nic nie jest w stanie zmienić losów tego spotkania. Tymczasem... gospodarze wzięli się w garść i doprowadzili do remisu! Na przestrzeni niecałych dwóch minut Svena Ulreicha pokonali Yuya Osako oraz Milot Rashica.

Ostatnie słowo należało jednak do Lewandowskiego. W 78. minucie Theodor Gebre Selassie odepchnął Kingsleya Comana, który w efekcie padł na murawę. Sytuacja wydawała się kontrowersyjna, dlatego sędzia skorzystał z analizy VAR. Efekt? Rzut karny. Do piłki podszedł Lewandowski i pokonał Jiriego Pavlenkę. W doliczonym czasie gry Polak miał kolejną świetną okazje, ale trafił w słupek.

W finale, który odbędzie się 25 maja na Stadionie Olimpijskim, rywalem Bayernu Monachium będzie RB Lipsk.

Werder Brema - Bayern Monachium 2:3 (0:1)

Bramki: Osako 74, Rashica 75 - Lewandowski 36, 80 (k), Mueller 63

Werder Brema: Jiri Pavlenka - Theodor Gebre Selassie, Niklas Moisander, Milos Veljković, Ludwig Augustinsson (81. Martin Harnik) - Maximilian Eggestein - Kevin Moehwald (65. Claudio Pizarro), Davi Klaassen (89. Johannes Eggestein) - Yuya Osako, Max Kruse, Milot Rashica

Bayern Monachium: Sven Ulreich - Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, David Alaba - Javi Martinez, Thiago Alcantara (77. James Rodriguez) - Serge Gnabry (57. Leon Goretzka), Thomas Mueller (89. Rafinha), Kingsley Coman - Robert Lewandowski

Żółte kartki: Klaassen, Kruse - Hummels, Rodriguez, Lewandowski