Skra zgasła w Radomiu. Cerrad Czarni piątą drużyną PlusLigi

W spotkaniu o piąte miejsce w PlusLidze siatkarze Cerrad Czarnych Radom wygrali z PGE Skrą Bełchatów 3:0. W rywalizacji do trzech zwycięstw radomianie triumfowali 2–1. Mistrzowie Polski z ubiegłego sezonu zakończyli więc sezon na szóstym miejscu.

Pierwszy set miał zaskakujący przebieg. Rozpoczął się od falstartu gospodarzy (1:6), którzy gonili wynik, ale po asach serwisowych Jakuba Kochanowskiego znów wyraźnie przegrywali (8:15). Wydawało się, że bełchatowianie zdołają utrzymać przewagę, ale ekipa trenera Robert Prygla zdołała odrobić straty (17:17). Dobrze w polu zagrywki zaprezentował się Norbert Huber, a w końcówce serią udanych serwisów popisał się Wojciech Żaliński (23:17). Wynik seta skutecznym atakiem ustalił Huber (25:19).

Drugą partię lepiej rozpoczęli radomianie (6:2), ale PGE Skra szybko złapała punktowy kontakt z rywalami. Na przestrzeni seta żadna ze stron nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi i wynik długo oscylował wokół remisu (14:14, 20:20). Skuteczna kontra Michała Filipa dała Cerrad Czarnym piłkę setową (24:22), ale goście zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi, gdy asem serwisowym popisał się Milan Katic. Po chwili zepsuł jednak zagrywkę, a w ostatniej akcji seta radomianie zablokowali Renee Teppana (26:24).

Trzeci set również rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy (8:2, 11:3). Siatkarze PGE Skry wygrali cztery kolejne piłki (11:7), potem zbliżyli się do rywali na dwa oczka, ale radomianie nie zamierzali przedłużać tego meczu i znów zabrali się do roboty. Szybko odbudowali przewagę, a po stronie bełchatowian było coraz bardziej nerwowo, czego dowodem była czerwona kartka dla Artura Szalpuka, który zbyt energicznie dyskutował z arbitrami (20:13). Żaliński wywalczył piłkę meczową (24:17), a skuteczny atak Tomasza Fornala przypieczętował zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom (25:18).

Najwięcej punktów: Michał Filip (16), Wojciech Żaliński (14) – Cerrad Czarni; Jakub Kochanowski (12) – PGE Skra. Gospodarze lepiej punktowali w każdym elemencie: atak (35–31), blok (10–8), zagrywka (8–7); popełnili też mniej błędów własnych od rywali (15–23). MVP: Dejan Vincić.

Trzeci mecz o 5. miejsce:

Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 26:24, 25:18)

Cerrad Czarni: Michał Filip, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Alen Pajenk, Dejan Vincic, Wojciech Żaliński – Kacper Wasilewski (libero) oraz Kamil Kwasowski, Michał Ostrowski, Michał Ruciak
PGE Skra: Milad Ebadipour, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk, Mariusz Wlazły – Kacper Piechocki (libero) oraz Kamil Droszyński, Milan Katic, Piotr Orczyk, Renee Teppan.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2–1 dla Cerrad Czarnych Radom.

Mecze o 5. miejsce w PlusLidze (do 2 zwycięstw):

2019-04-13: Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 26:24, 16:14)
2019-04-16: PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom 3:2 (23:25, 25:22, 25:17, 27:29, 15:13)
2019-04-25: Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 26:24, 25:18).