Zabrakło skuteczności! Zacięte starcie polskich hokeistów na trawie z Japonią

Inne
Zabrakło skuteczności! Zacięte starcie polskich hokeistów na trawie z Japonią
fot. Cyfrasport

Polscy hokeiści na trawie zremisowali w holenderskim Utrechcie z Japonią 0:0 w pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów kontrolnych. Obie drużyny przygotowują się do turnieju Hockey Series, który jest jednocześnie kwalifikacją do igrzysk olimpijskich.

Biało-czerwoni miesiąc temu zmierzyli się z Japonią w meczu Pucharu Sułtana w Malezji, wówczas wyraźnie przegrali 0:3. Jak powiedział trener polskiej reprezentacji Karol Śnieżek, w czwartkowym spotkaniu nie było już dużej różnicy.
 
– W Malezji był też zupełnie inny klimat, teraz jesteśmy w Europie i inaczej oddychamy. Ten mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany, momentami może z lekką przewagą Japonii. Myślę, że stworzyliśmy niezłe widowisko, prowadzone w dobrym tempie, ale zarówno my, jak i Japończycy mieli ostatnio sporo meczów w nogach, więc brakowało świeżości i też skuteczności – ocenił szkoleniowiec.
 
Obie reprezentacje wystąpią w turnieju Hockey Series w Indiach (6-16 czerwca), który jest jednocześnie kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy wprawdzie nie są razem w grupie z Azjatami, lecz mogą spotkać się z nimi w kolejnej fazie zawodów.
 
"Nie mieliśmy jakiegoś problemu z rozegraniem sparingów z Japonią. Wydaje mi się, że to my bardziej skorzystamy na tym, niż nasi rywale. Poza tym inicjatywa wyszła ze strony Japończyków jeszcze podczas Pucharu Sułtana w Malezji, a mistrzowi Azji nie wypadało odmówić" - podkreślił Śnieżek.
 
W piątek w Utrechcie obie drużyny spotkają się ponownie.
 
Polska – Japonia 0:0 
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie