Liverpool nie zwalnia tempa. „The Reds” rozbili Huddersfield

W meczu inaugurującym 36. kolejkę Premier League Liverpool pokonał Huddersfield Town 5:0. Gospodarze zwyciężyli po bramkach Naby Keity, Sadio Mane i Mohameda Salaha. Dzięki wygranej „The Reds” wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli.

Po wygranej „The Citizens” w derbach Manchesteru, to piłkarze Pepa Guardioli zostali samodzielnym liderem Premier League. Liverpool, by zdobyć mistrzostwo musi wygrać swoje mecze i liczyć na potknięcie rywali. Wygrana z Huddersfield miała być pierwszym krokiem w kierunku upragnionego trofeum.

Liverpool fantastycznie zaczął to spotkanie. Już w pierwszej minucie Huddersfield pogubiło się w podaniach pod własnym polem karnym. Piłkę przejął Mohamed Salah, który podał ją do Naby Keity, a ten bez problemu pokonał bramkarza. To dopiero druga bramka pomocnika „The Reds” w tym sezonie.

Gospodarze absolutnie dominowali w spotkaniu z ostatnią drużyną w tabeli. W 23. minucie było już 2:0, a to za sprawą Sadio Mane. Senegalczyk pięknym uderzeniem głową podwyższył prowadzenie Liverpoolu. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę trzecią bramkę zdobył Salah. Egipcjanin jest pierwszym piłkarzem w tym sezonie, który przekroczył liczbę 20 bramek w lidze.

Po przerwie podopieczni Juergena Kloppa kontrolowali przebieg gry, ale nie atakowali z taką intensywnością jak w pierwszej części meczu. Kolejną bramkę dla „The Reds” kibice zobaczyli dopiero w 66. minucie meczu. Bramkarza gości ponownie pokonał Mane. Snajper Liverpoolu strzelił swojego 19 gola w sezonie.

Wysokie prowadzenie to niejedyny powód do radości w szeregach Liverpoolu. W 74. minucie na boisku pojawił się Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik wrócił do gry po niemal rocznej przerwie związanej z kontuzją więzadeł.

W ostatnich minutach meczu wynik spotkania ustalił Salah. Przy golu lidera klasyfikacji strzelców asystował Jordan Henderson.

Liverpool dzięki wygranej przeskoczył Manchester City w tabeli i został liderem tabeli. W 36. kolejce „The Citizens” rozegrają swój mecz z Burnley w niedzielę.

Liverpool – Huddersfield 5:0 (3:0)
Bramki: Keita 1, Mane 23, 66, Salah 45+1, 83