Mazur: PGE Skra zawiodła na każdym możliwym polu

Siatkówka

Cerrad Czarni Radom pokonali w trzecim meczu o 5. miejsce w PlusLidze PGE Skrę Bełchatów 3:0. - Nie ulega wątpliwości, że 9-krotni mistrzowie Polski zagrali poniżej oczekiwań i nie na miarę swoich możliwości - ocenił w rozmowie z Polsatsport.pl Ireneusz Mazur.

Marek Magiera: Jak Pan ocenia cały sezon w wykonaniu Cerradu Czarnych Radom?

 

Ireneusz Mazur: Radomianie udowodnili, że potrafią wygrywać z najlepszymi pokonując mistrzów Polski. Na przekór wcześniejszym analizom trener Robert Prygiel i jego zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zajęli wysokie piąte miejsce w fazie play-off.

 

Jak w takim odnieść się do postawy PGE Skry Bełchatów?

 

Nie ulega wątpliwości, że 9-krotni mistrzowie Polski zagrali poniżej oczekiwań i nie na miarę swoich możliwości. Cały sezon w ich wykonaniu jest nieudany i zamiast bić się o medale, bełchatowianie muszą zadowolić się szóstym miejscem w PlusLidze.

 

Kto zdobędzie mistrzostwo Polski?

 

Wydaje mi się, że faworytem finału jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która ma większe doświadczenie w grze w meczach o stawkę. Z drugiej strony to właśnie na zdobywcach Pucharu Polski będzie ciążyła większa presja. Ten sezon dobitnie pokazał jak nieobliczalnym sportem jest siatkówka i, że mniej utytułowane kluby mogą z powodzeniem rywalizować z czołówką.

 

Cała rozmowa z Ireneuszem Mazurem w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

Marek Magiera, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze