Mistrzowie świata wracają do gry! Siatkarze otworzą sezon w Gliwicach

Siatkówka
Mistrzowie świata wracają do gry! Siatkarze otworzą sezon w Gliwicach
fot. PAP

Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia sezonu reprezentacyjnego siatkarzy. Polacy zainaugurują go 25 maja w Arenie Gliwice. Pierwszym tegorocznym rywalem podopiecznych Vitala Heynena będzie reprezentacja Niemiec.

Arena Gliwice obiecała, że będzie działo się więcej. Więcej wydarzeń i więcej emocji. Tych sportowych na pewno nie zabraknie w tym roku. Po meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy w piłce ręcznej Polska – Niemcy, który odbył się dwa tygodnie temu, w Gliwicach zobaczymy mecz polskiej kadry siatkarzy. 
 
Spotkanie, które 25 maja (o godzinie 17.00) zostanie rozegrane w gliwickiej hali to oficjalne otwarcie sezonu 2019 reprezentacji Polski siatkarzy. Mistrzowie świata w Arenie Gliwice zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Dla gliwickiej hali, która z sukcesem zorganizowała hit siatkarskiej Ligii Mistrzów (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3) i spotkanie piłkarzy ręcznych to kolejne, sportowe wyzwanie w wymiarze międzynarodowym. Poprzednie frekwencje udowodniły, że obiekt idealnie nadaje się na spotkania najwyższej rangi.
 
Jestem niezwykle rad, że największy i niezwykle nowoczesny gliwicki obiekt dołącza, jako ważny punkt do siatkarskiej mapy Polski. Pragnę podziękować Miastu Gliwice i Arenie Gliwice za umożliwienie imponującego otwarcia reprezentacyjnego sezonu z udziałem mistrzowskiego zespołu. Także serdecznie zapraszam do Gliwic najlepszych kibiców na świecie – powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk.
 
Dla kibiców to możliwość zobaczenia na żywo najlepszych zawodników i niesamowitego widowiska. Nie raz udowodnili, że potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę. Sam obiekt pokazał, że jest przyjazny siatkówce. Zobaczyć na żywo takie osobistości świata siatkówki jak Kubiak, Nowakowski czy Zatorski i Śliwka to nie lada gratka dla kibiców.
 
Sprzedaż biletów na spotkanie Polska – Niemcy rozpocznie się w poniedziałek 29 kwietnia o godzinie 12.00 poprzez portal ebilet.pl.
 
Gliwicki mecz Polska – Niemcy bezpośrednio poprzedza rozpoczęcie drugiej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów, której inauguracja będzie mieć miejsce w Katowicach (31 maja – 2 czerwca). Potem mistrzów świata czeka Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (9–11 sierpnia w Gdańsku), dalej CEV Mistrzostwa Europy (12–29 września, faza grupowa w Holandii) i wreszcie Puchar Świata w Japonii (1–15 października). Spotkanie w Gliwicach będzie więc sprawdzianem formy i kondycji podopiecznych Vitala Heynena, trenera reprezentacji Polski mężczyzn. A dla Areny to kolejne wspaniałe wydarzenie w kolekcji.
RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie