Ojrzyński ma problem z bramkarzem

Piłka nożna
Ojrzyński ma problem z bramkarzem
fot. PAP

Po czterech kolejnych wygranych piłkarze Wisły Płock awansowali na 11. miejsce w tabeli ekstraklasy. Przed niedzielnym meczem z Miedzią w Legnicy trener Leszek Ojrzyński martwi się jednak o bramkarza Thomasa Daehne.

W czwartek w spotkaniu z Koroną Kielce (2:1) Niemiec nabawił się urazu. Po ostatnim gwizdku schodził do szatni w asyście sztabu medycznego, a potem pojechał karetką do szpitala.

 

Ojrzyński na pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał, że mogło dojść nawet do złamania kości śródstopia, która najprawdopodobniej uniemożliwiłaby niemieckiemu bramkarzowi grę w pozostałych spotkaniach ekstraklasy.

 

Badania wykazały, że nie doszło do złamania, ale to nie oznacza, że zawodnik będzie na pewno do dyspozycji w meczu z Miedzią.

 

Piłkarze Wisły są mocno zmęczeni, bo w tym tygodniu już rozegrali dwa spotkania, a czeka ich jeszcze trzecie. Na dodatek w świąteczny poniedziałek grali w Krakowie, a w niedzielę wybiegną na murawę w Legnicy.

 

W drużynie nastroje się jednak poprawiły, bo Wisła opuściła strefę spadkową.

 

 - Czwarta wygrana w czterech meczach - taki wynik może robić wrażenie. Zdajemy sobie sprawę, że do szczęśliwego końca jest jeszcze daleka droga, ale dla nas liczy się tylko utrzymanie w ekstraklasie – powiedział pomocnik Jakub Łukowski.

 

 - Terminarz jest bardzo napięty, gramy do trzy dni, naturalnie pojawia się zmęczenie, także drobne urazy. Dla wszystkich drużyn w ekstraklasie, to jest prawdziwy maraton. Ale my nie możemy patrzeć na innych, liczy się tylko to, żeby Wisła utrzymała się w ekstraklasie – tłumaczy pomocnik Wisły.

 

W czwartek piłkarze Wisły wyrównali klubowy rekord czterech kolejnych zwycięstw w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poprzednio tak było w sezonie 2004/2005, gdy zespół zajął ostatecznie czwarte miejsce. W Legnicy ten rekord może zostać poprawiony.

 

Mecz 33. kolejki Miedź Legnica – Wisła Płock rozpocznie się w niedzielę o godz. 13.00.

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie