"Portowcy" ogłosili w piątek, że nie przedłużą wygasającej umowy wraz z końcem czerwca z dotychczasowym podstawowym bramkarzem Łukaszem Załuską. Niespełna 37-latek przez dwa sezony reprezentował barwy Pogoni, dla której rozegrał 62 mecze. Jednokrotny reprezentant Polski 86 razy został w tych spotkaniach pokonany przez zawodników drużyny rywali. Z kolei 19-krotnie "Załucha" zanotował czyste konto.

 

Doświadczony Brazylijczyk jest jednym z kandydatów do zastąpienia Załuski. Wychowanek słynnego Internacionalu przez lata występował w rodzimej lidze. W drużynie z Porto Alegre rozegrał 134 mecze. Od 2017 roku Muriel występuje w Europie, gdyż przeniósł się do ligi portugalskiej. W tym sezonie w barwach Os Belenenses wystąpił w 30 meczach, w których zachował 12-krotnie czyste konto. Były młodzieżowy reprezentant Brazylii U-20 zmuszony był 35 razy wyciągać piłkę z bramki.

 

Kontrakt bramkarza urodzonego w Novo Hamburgo z klubem z Półwyspu Iberyjskiego wygasa wraz z końcem czerwca tego roku. Oznacza to, że gdyby obie strony znalazły porozumienie, to brat gwiazdy Liverpoolu trafiłby do Pogoni bez kwoty odstępnego.

 

Muriel jest o pięć lat starszy od Alissona. Młodszy z braci Beckerów jest drugim najdroższym bramkarzem w historii. Latem ubiegłego roku "The Reds" zapłacili Romie za 35-krotnego reprezentant Canarinhos 62,5 mln euro. Droższy był jedynie Kepa Arrizabalaga. Chelsea wyłożyła za Hiszpana Athletic Bilbao 80 mln euro.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY