ŁKS Łódź coraz bliżej awansu. Porażka lidera

W meczu Fortuna 1 Ligi ŁKS Łódź pokonał Raków Częstochowa 2:0, dzięki czemu znacznie przybliżył się do awansu do Lotto Ekstraklasy. Upragniona promocja do najwyższej klasy rozgrywkowej może stać się faktem już w niedzielę. Łodzianie muszą liczyć na porażkę trzeciej w tabeli Stali Mielec.

Łodzianie walczą o powrót do Lotto Ekstraklasy, z którą pożegnali się w 2012 roku. Piłkarze Rakowa, choć są pewni gry w Ekstraklasie, zapowiadali, że nie odpuszczą swoim rywalom. W pierwszym spotkaniu zespół padł remis 1:1. Tym razem ŁKS był zainteresowany wyłącznie zwycięstwem.

Gospodarze bardzo poważnie podeszli do założonego celu. Już w 6. minucie ŁKS otworzył wynik meczu za sprawą Łukasza Sekulskiego. Po pięknym przerzucie na drugą stronę Patryk Bryła dośrodkował w pole karne rakowa. Goście pogubili się w obronie, a zamieszanie wykorzystał Sekulski, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

W sobotnie popołudnie gospodarze nie zwalniali tempa. Kolejny gol wydawał się kwestią czasu. Wyraźna dominacja podopiecznych Kazimierza Moskala musiała przełożyć się na kolejnego gola i tak się stało. Po kapitalnym kontrataku Łukasz Piątek, uderzył ze środka pola karnego, ale Michał Gliwa nie obronił tego strzału. ŁKS był coraz bliżej upragnionego zwycięstwa.

Po przerwie lepiej prezentowali się goście. W pierwszym kwadransie Raków mógł strzelić kontaktową bramkę, ale w kluczowych momentach piłkarze Marka Papszuna byli nieskuteczni. Po kilku nieudanych akcjach inicjatywę przejęli gospodarze.

Z minuty na minutę frustracja w szeregach Rakowa rosła. Po rzucie wolnym w 80. minucie z boiska został wyrzucony Tomas Petrasek. Czeski obrońca domagał się rzutu karnym po rzekomym faulu, jednak wyrażał swoje niezadowolenie w tak agresywny sposób, że sędzia Tomasz Marciniak pokazał mu czerwoną kartkę.

Wygrana ŁKS-u znacznie przybliżyła ich do upragnionego awansu. Łodzianie mają 10 punktów przewagi nad trzecią Stalą. Jeśli mielczanie polegną w niedzielnym meczu z Chrobrym Głogów, „Rycerze Wiosny” powrócą do najwyższej klasy rozgrywkowej.

ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 2:0 (2:0)
Bramki: Sekulski 6,  Piątek 21

ŁKS: Michał Kołba - Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Dani Ramírez (90. Piotr Pyrdoł), Bartłomiej Kalinkowski, Lukáš Bielák, Łukasz Piątek, Patryk Bryła (82. Wojciech Łuczak) - Łukasz Sekulski (87. Jewhen Radionow)

Raków: Michał Gliwa - Karol Noiszewski, Tomáš Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz - Daniel Bartl (86. Franciszek Wróblewski), Petr Schwarz (71. Sebastian Musiolik), Igor Sapała, Miłosz Szczepański, Marcin Listkowski, Piotr Malinowski (54. Patryk Kun) - Patrick Friday Eze

Czerwona kartka: Petrasek (80, za niesportowe zachowanie)