ONICO złożyło protest! Jaka będzie decyzja PlusLigi?

Pierwszy finałowy mecz PlusLigi przyniósł wiele emocji na boisku i poza nim. ONICO Warszawa złożyło protest dotyczący zmiany decyzji sędziego przy piłce meczowej dla warszawskiej drużyny oraz nieprzyznania jej punktu w czwartym secie.

Poziom spotkania finałowego sprostał oczekiwaniom kibiców. Obie ekipy zaprezentowały znakomitą siatkówkę. Po meczu więcej mówi się jednak o kontrowersjach, które miały miejsce podczas jego trwania.

W czwartym secie sędziowie nie przyznali punktu warszawskiemu zespołowi. Przy stanie 16:11 Piotr Łukasik skończył akcję atakiem z lewego skrzydła, jednak wynik na tablicy nie uległ zmianie. Do końca partii pozostał on nieprawidłowy.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła zmiana decyzji sędziego w kluczowym momencie tie-breaka. Wojciech Maroszek najpierw przyznał punkt ONICO i zakończył spotkanie, po czym przerwał radość warszawian zmieniając decyzję.

W związku z zaistniałymi sytuacjami klub z Warszawy zdecydował się złożyć protest, o czym poinformował za pośrednictwem Twittera. Oto jego treść:

"ONICO Warszawa złożyło protest dotyczący zmiany decyzji sędziego przy piłce meczowej dla ONICO oraz nieprzyznania punktu w czwartym secie, przez co wynik do końca partii pozostał nieprawidłowy. Czekamy na decyzję PlusLigi, o dalszych krokach będziemy informować."

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:23, 25:21, 20:25, 27:29, 17:15).