Pierwsza porażka Tottenhamu na nowym stadionie. Czyste konto Fabiańskiego

W sobotnim meczu 36. kolejki Premier League Tottenham przegrał w derbach Londynu z West Ham United 0:1. Jedynego gola w spotkaniu strzelił Michail Antonio. Pełne 90 minut w bramce "Młotów" i czyste konto zanotował Łukasz Fabiański.

Końcówka sezonu dla Tottenahmu jest wyjątkowo szczęśliwa. Piłkarze Spurs oczekują półfinałowego starcia w Lidze Mistrzów Ajaksem oraz rozdają karty w walce o czołową czwórkę. Chelsea traci do „Kogutów” trzy punkty, natomiast piąty Arsenal cztery. W derbowym spotkaniu z „Młotami” piłkarze z północnego Londynu chcieli podtrzymać swoją dobrą passę w walce o europejskie puchary.

W pierwszej połowie Tottenham narzucał warunki swoim rywalom. „Koguty” przeważały w posiadaniu piłki i strzałach na bramkę, jednak Łukasz Fabiański bronił tego dnia bardzo pewnie. Brak bramki dla podopiecznych Mauricio Pochettino w pierwszej części gry wynikał głównie z nieskuteczności.

Po przerwie role nieco się odwróciły. Pomimo optycznej przewagi, to West Ham częściej dochodził do sytuacji, głównie po błędach „Spurs”. Umiejętne kontrataki „Młotów” często były przerywane w ostatniej chwili. W 67. minucie świetnym rozegraniem popisał się Marko Arnautović. Austriak wypatrzył wybiegającego Michaila Antonio, następnie dorzucił piłkę w stronę wybiegającego Anglika, a tamten mocnym strzałem pokonał Hugo Llorisa. Był to pierwszy gol drużyny gości na nowym stadionie Tottenhamu.

Po straconej bramce gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania. Pomimo narażania się na kontrataki, dochodzili do sytuacji strzeleckich. W ostatniej akcji meczu powinien nawet paść gol wyrównujący, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Fabian Balbuena. Pierwsza porażka „Spurs” na Tottenham Hotspur Stadium stała się faktem.

„Koguty” wciąż mają przewagę trzech punktów nad czwartą Chelsea, jednak „The Blues” rozegrają swoje spotkanie w niedzielę. Ich rywalem będzie Manchester United, czyli kolejny kandydat do zajęcia miejsca w czołowej czwórce. Walka o europejskie puchary w Premier League trwa w najlepsze.

Tottenham - West Ham 0:1 (0:0)
Bramka: Antonio 67