Ciąg dalszy rewolucji w Asseco Resovii! Czterech siatkarzy żegna się z klubem

Siatkówka
Ciąg dalszy rewolucji w Asseco Resovii! Czterech siatkarzy żegna się z klubem
fot. Cyfrasport

Czterech kolejnych siatkarzy pożegnało się z Asseco Resovią. W przyszłym sezonie w barwach ekipy z Podkarpacia nie zagrają: Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub oraz David Smith.

Jakub Jarosz swoją siatkarską karierę zaczynał w Nysie, a do Rzeszowa przeniósł się z katarskiego El Jaish. Z Asseco Resovią związany był od 2017 roku.

 

Mateusz Mika i David Smith grali w Asseco Resovii w sezonie 2018/19. Mika do Rzeszowa wrócił po kilku latach gry w barwach Trefla Gdańsk, Smith z kolei zamienił Zawiercie na stolicę Podkarpacia. Obydwaj z miejsca stali się podstawowymi zawodnikami naszej drużyny.

 

Wychowanek AKS, mistrz Polski, Europy i Świata Łukasz Kozub do Asseco Resovii dołączył w grudniu, zastępując Rafaela Redwitza. Bardzo dobrze wkomponował się w drużynę i szybko stał się szóstkowym zawodnikiem. Wszyscy zawodnicy swoje kariery kontynuować będą na parkietach PlusLigi.

 

– Chciałbym bardzo podziękować Kubie, Mateuszowi, Łukaszowi i Davidowi za godne reprezentowanie barw Asseco Resovii – powiedział Krzysztof Ignaczak.

 

– Kuba przez dwa lata był silnym punktem naszej drużyny, który nie zawodził w najważniejszych momentach. Mateusz i David niejednokrotnie odmieniali losy poszczególnych akcji, setów pokazując swoją świetną technikę i wykorzystując swoje siatkarskie umiejętności w barwach Asseco Resovii. Słowa uznania kieruję do Łukasza, który dołączył do nas w trudnym momencie i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem naszego zespołu. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękuję za to, że reprezentowaliście biało-czerwone barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery – dodał prezes zarządu Asseco Resovii.

 

To ciąg dalszy kadrowej rewolucji w Asseco Resovii. Z klubem rozstali się wcześniej: Mateusz Masłowski, Dawid Dryja oraz Thibault Rossard, natomiast Łukasz Perłowski zakończył karierę. Drużyny w przyszłym sezonie nie poprowadzi już trener Gheroghe Cretu, ma go zastąpić Piotr Gruszka.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI 

RM, Asseco Resovia Rzeszów
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie