EBL: Anwil Włocławek wygrał i jest czwarty

Anwil Włocławek pokonał Arged BMSlam Stal 84:78 i zajął ostatecznie czwarte miejsce po sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi i serię play-off z zespołem z Ostrowa Wlkp. rozpocznie w Hali Mistrzów.

Rewelacyjny początek zanotował przede wszystkim Ivan Almeida - jego punkty dawały Anwilowi prowadzenie 10:0! Niemoc gości blisko po pięciu minutach przerwał Michał Nowakowski. Później do ataku włączył się też Przemysław Żołnierewicz, a ostrowianie odrabiali straty. Po 10 minutach było 20:15 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie włocławianie mogli liczyć na Walerija Lichodieja - to dzięki niemu utrzymywali “bezpieczne” prowadzenie. Trójki zaczął trafiać jednak Casper Ware, a ekipa trenera Igora Milicicia potrzebowała nowych pomysłów. Spotkanie toczyło się jednak falami, a w pewnym momencie zespół z Ostrowa Wlkp. przegrywał zaledwie punktem. Po rzutach wolnych Kamila Łączyńskiego było 40:36 na koniec pierwszej połowy.

Od początku trzeciej kwarty drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego chciała udowodnić, że jest wyrównanym przeciwnikiem dla mistrzów Polski - ciągle była w grze. Anwil uciekał, bo skuteczność pokazywał Chase Simon. Ivan Maras starał się odrabiać straty, ale po 30 minutach i rzucie wolnych Walerija Lichodzieja było 63:55. W pewnym momencie kolejnej części meczu Anwil zanotował serię 12:0 i po dwóch trójkach Michała Ignerskiego miał już 18 punktów przewagi! W końcówce goście odrabiali jeszcze część strat, ale nie byli w stanie zmienić losów spotkania. Ostatecznie Anwil wygrał 84:78 i zajął czwarte miejsce po sezonie zasadniczym.

Anwil Włocławek - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 84:78 (20:15, 20:21, 23:19, 21:23)

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 19, Walerij Lichodiej 14, Michał Ignerski 10, Kamil Łączyński 9, Szymon Szewczyk 8, Aaron Broussard 8, Jarosław Zyskowski 6, Chase Simon 5, Michał Michalak 3, Adam Piątek 2, Igor Wadowski 0, Aleksander Czyż 0

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Casper Ware 13, Przemysław Żołnierewicz 12, Michał Chyliński 10, Michał Nowakowski 9, Mike Scott 9, Shawn King 8, Witalij Kowalenko 7, Ivan Maras 6, Daniel Szymkiewicz 4, Mateusz Kostrzewski 0, Nemanja Jaramaz 0, Dominik Grudziński 0