MŚ w hokeju: 8:1! Zwycięstwo Polaków na inaugurację

Polacy wygrali w Tallinnie z Holendrami 8:1 w swoim pierwszym występie w mistrzostwach świata Dywizji 1B w hokeju na lodzie. Polska to spadkowicz z Dywizji 1A, a Holandia jest beniaminkiem. Zdecydowanym faworytem byli więc Biało-Czerwoni. Podopieczni trenera Tomasza Valtonena potrzebowali jednak trochę czasu, zanim złapali właściwy rytm.

Prowadzenie niespodziewanie objęli bowiem w 14. minucie "Pomarańczowi", kiedy trafił Ernesto Klem. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji wyrównał jednak Bartłomiej Neupauer. Później dominacja Polaków nie podlegała już dyskusji. W całym meczu oddali aż 61 strzałów, a rywale zaledwie siedem, w dodatku żadnego w trzeciej tercji.

Druga część gry przyniosła trafienia Filipa Komorskiego i Alana Łyszczarczyka. W ostatniej ze swoich drugich goli cieszyli się Neupauer oraz Komorski, a na listę strzelców wpisali się także Patryk Wronka, Krystian Dziubiński i Adam Domagała.

W pozostałych meczach pierwszego dnia mistrzostw Japonia pokonała Ukrainę 3:2, a Rumunia po rzutach karnych wygrała z Estonią 4:3. W poniedziałek Polska zagra z Ukrainą. Początek o godzinie 16.30.

Polska - Holandia 8:1 (1:1, 2:0, 5:0)

Bramki: dla Polski - Bartłomiej Neupauer (18, 51), Filip Komorski (34, 42), Alan Łyszczarczyk (36), Patryk Wronka (44), Krystian Dziubiński (47), Adam Domagała (48); dla Holandii - Ernesto Klem (14).

Strzały: Polska - 61; Holandia - 7. Kary: Polska - 6 minut; Holandia - 4 minuty.