Neuville wygrał w Argentynie

Moto
Neuville wygrał w Argentynie
fot. PAP

Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) wygrał w niedzielę Rajd Argentyny, piątą rundę mistrzostw świata, i umocnił na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce ze stratą 48,4 s zajął Norweg Andreas Mikkelsen (Hyundai I20 WRC), a na trzecie miejsce po doskonałej jeździe na ostatnim odcinku specjalnym awansował obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (Citroen C3 WRC) - strata 1.04,8.

 

- Nie mógłbym dziś chcieć więcej. Wygraliśmy klasyczną rundę i drugi rajd z rzędu. Samochód był świetny przez cały weekend, to wielka zasługa naszego zespołu - powiedział na mecie Neuville, który wygrał cztery z 17 rozegranych odcinków specjalnych.

 

Jedyny Polak startujący w Argentynie, trzykrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz (VW Polo GTi R5) z powodu awarii tylnego zawieszenia na czwartym odcinku musiał się wycofać. Gdy doszło do uszkodzenia samochodu, "Kajto" prowadził w kategorii WRC2.

 

Sukcesu z ubiegłego roku nie powtórzył Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris WRC). Zajmujący po 13 odcinkach drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tanak później miał poważne problemy techniczne i ostatecznie został sklasyfikowany na ósmej pozycji ze stratą 14.24,8 do zwycięzcy.

 

30-letni Neuville prowadzi w klasyfikacji generalnej MŚ z dorobkiem 110 pkt. Drugi Ogier zgromadził 100 pkt.

 

Teraz rajdowa karuzela nie wraca do Europy, tylko zostaje w Ameryce Południowej i przeniesie się do Chile, gdzie w dniach 9-12 maja zostanie po raz pierwszy w historii rozegrana runda mistrzostw świata.

 

Wyniki Rajdu Argentyny (po 17 odcinkach):
  
  1. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai I20 WRC)    3:20.54,6
  2. Andreas Mikkelsen (Norwegia/Hyundai I20 WRC) strata 48,4
  3. Sebastien Ogier (Francja/Citroen C3 WRC)      1.04,8
  4. Kris Meeke (Wielka Brytania/Toyota Yaris WRC)   1.06,2
  5. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Toyota Yaris WRC)  1.21,1
  6. Dani Sordo (Hiszpania/Hyundai I20 WRC)       1.26,7
MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze