Siatkówka plażowa: Wygrane Brazylijek i Rosjan w Xiamen

Brazylijki Ana Patricia Silva Ramos i Rebecca Cavalcanti Barbossa Silva oraz Rosjanie Oleg Stojanowski i Igor Wieliczko triumfowali w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w chińskim Xiamen.

W meczach finałowych zawodniczki z Brazylii pokonały Czeszki Barborę Hermannovą i Marketę Slukovą 2:0 (25:23, 26:24), a Stojanowski i Wieliczko wygrali z Hiszpanami Pablo Herrerą Allepuzem i Adrianem Gavirą Collado 2:0 (21:19, 21:13).

Trzecie miejsca zajęli: Australijki Mariafe Artacho i Taliqua Clancy oraz Katarczycy Cherif Younousse i Ahmed Tijan.

W ćwierćfinale odpadli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, a w 1/8 finału Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Zawody w Xiamen miały rangę czterech gwiazdek, podobnie jak czerwcowe w Warszawie, które będą ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata. Na pięć gwiazdek FIVB "wyceniła" tylko turnieje w szwajcarskim Gstaad i Wiedniu. Finał cyklu World Tour odbędzie się w Rzymie (4-8 września).

Wyniki:

kobiety

finał

Ana Patricia Silva Ramos/Rebecca Cavalcanti Barbossa Silva (Brazylia) - Barbora Hermannova/Marketa Slukova (Czechy) 2:0 (25:23, 26:24)

o 3. miejsce

Mariafe Artacho/Taliqua Clancy (Australia) - Summer Ross/Sarah Hughes (USA) 2:0 (21:18, 21:13)

mężczyźni

finał

Oleg Stojanowski/Igor Wieliczko (Rosja) - Pablo Herrera Allepuz/Adrian Gavira Collado (Hiszpania) 2:0 (21:19, 21:13)

Cherif Younousse/Ahmed Tijan (Katar) - Enrico Rossi/Adrian Ignacio Carambula Raurich (Włochy) 2:1 (13:21, 21:15, 15:10)