Stal Mielec rozbiła Chrobrego Głogów. Awans ŁKS-u musi poczekać

W ostatnim niedzielnym meczu Fortuna 1 Ligi Stal Mielec pokonała Chrobrego Głogów 5:1. Dzięki wygranej mielczanie zachowali matematyczne szanse na awans do ekstraklasy. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek drugi ŁKS Łódź ma nad nimi siedem punktów przewagi.

Po sobotniej wygranej ŁKS-u nad Rakowem Częstochowa (2:0), drużyna z Mielca musiała odnieść zwycięstwo, by wciąż liczyć się w walce o awans do ekstraklasy. Drużyna Artura Skowronka jest trzecia w tabeli, jednak ich szansę na dogonienie „Rycerzy Wiosny” są tylko matematyczne. Przed meczem mielczanie tracili do wicelidera dziesięć „oczek”.

Od pierwszych minut było widać, że gospodarzom zależy na korzystnym rezultacie. Spotkanie z pewnością podglądali piłkarze ŁKS-u, którzy mocno liczyli na potknięcie Stali. Tak się jednak nie stało, ponieważ już w piątej minucie mielczanie rozpoczęli strzelanie do bramki Chrobrego. Gola otwierającego wynik strzelił Łukasz Janoszka.

Na przerwę Stal schodziła już z trzy bramkowym prowadzeniem. Gola na 2:0 strzelił Jonathan De Amo, a ponownie do bramki trafił Janoszka. Tego dnia piłkarze Chrobrego byli tłem dla dobrze dysponowanych gospodarzy. Warto zaznaczyć, że goście nie oddali żadnego strzału na bramkę w pierwszej połowie.

W drugiej połowie również lepsza była drużyna z Mielca. W ciągu 25 minut kolejne bramki zdobyli Krystian Getinger oraz Josip Soljić. Chorwat zdobył bramkę po strzale z rzutu karnego. Głogowianom udało zdobyć honorowego gola. Ostatnie trafienie tego meczu należało do Oskara Repki. 20-letni obrońca ustalił wynik spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Pomimo porażki Chrobry wciąż ma duże szanse na utrzymanie. Goście mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Poprzez zwycięstwo Stal bardziej opóźniła promocję ŁKS-u do ekstraklasy, niż włączyła się do walki o drugie miejsce w tabeli. Do pozycji wicelidera tracą 7 punktów.

Stal Mielec 5-1 Chrobry Głogów
Bramki: Janoszka 5, 45, De Amo 43, Getinger 63, Soljić 68 (k) - Repka 70

Stal: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała (71, Łukasz Seweryn), Jonathan de Amo, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Łukasz Janoszka, Josip Šoljić, Grzegorz Tomasiewicz, Bartosz Nowak (77, Maciej Urbańczyk), Andreja Prokić - Adrian Paluchowski (69, Łukasz Wroński)

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Jarosław Ratajczak, Oskar Repka, Michał Michalec, Kamil Pestka - Bartosz Machaj (70, Konrad Kaczmarek), Robert Mandrysz, Szymon Drewniak (46, Michał Pawlik), Mateusz Machaj, Łukasz Zejdler (59, Rafał Maćkowski) - Damian Kowalczyk.

Żółte kartki: M.Machaj, Pestka