Szwecja: Pierwszy raz w historii trenerem będzie kobieta

Piłka ręczna
Szwecja: Pierwszy raz w historii trenerem będzie kobieta
fot. PAP

Po raz pierwszy w historii szwedzkiego sportu trenerem męskiej reprezentacji seniorów została kobieta. 38-letnia Helene Bernhardtz będzie prowadzić drużynę "Trzech Koron" w piłce ręcznej plażowej. Celem jest medal mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce.

 - Zamierzam wprowadzić bardzo ofensywny styl gry, ponieważ obroną nie wygrywa się meczów. Głównym celem jest podium ME w Polsce i zakwalifikowanie się do mistrzostw świata - powiedziała Bernhardtz.

 

Podkreśliła też, że za granicą wybór kobiety na trenera męskiej reprezentacji może dziwić, lecz jej podopieczni nie widzą nic dziwnego w tym, że będą mieć kobiecego szefa.

 

 - W Szwecji już się przyzwyczailiśmy, że połowa działaczy w związkach sportowych to kobiety. Po latach sytuacji, że selekcjonerami i trenerami reprezentacji kobiecych byli i są mężczyźni mamy nareszcie sytuację odwrotną - dodała.

 

Dla szwedzkich mediów nie jest to wielkie wydarzenie, ponieważ kobiety coraz częściej zostają trenerami drużyn męskich, nawet w ligach piłkarskich. W krajach sąsiednich jest to jednak zaskoczenie.

 

 - Piłka ręczna plażowa pisze w Szwecji historię sportu zatrudniając na stanowisku selekcjonera i szefa reprezentacji mężczyzn kobietę - skomentował kanał fińskiej telewizji YLE.

 

ME w piłce ręcznej plażowej rozegrane zostaną w dniach 2-7 lipca w Starych Jabłonkach.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze