Zjednoczona Liga VTB: Kolejna porażka Stelmetu Enea BC Zielona Góra

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra porażką na własnym parkiecie z Uniksem Kazań 73:82 (26:15, 18:26, 17:25, 12:16) zakończyli udział w Zjednoczonej Lidze VTB. To ich 21. porażka w 26 spotkaniach tych rozgrywek.

Gospodarze zagrali bardzo dobrze w pierwszej połowie i po 20 minutach prowadzili 44:41. Przewaga fizyczna rywali z Rosji i ich lepsza defensywa w drugiej części meczu sprawiała zielonogórzanom problemy. Podopieczni trenera Igora Jovovica mieli aż 20 strat, przy siedmiu złych podaniach zawodników reprezentujących Tatarstan.

Zielonogórzanom nie wystarczyła dobra skuteczność Chorwata Darko Planinica, który nie pomylił się przy żadnym rzucie - trafił cztery z czerech za dwa punkty i wszystkie pięć wolnych, miał także trzy zbiórki i asystę.

Stelmet z bilansem 5-21 zakończył rozgrywki na 12. miejscu wśród 14 drużyn. Liderem po sezonie zasadniczym jest CSKA Moskwa (22-4), Uniks (21-5) zajął drugą lokatę.

Lokomotiw Kuban z Mateuszem Ponitką zajął czwarte miejsce (17-9). W ostatnim meczu klub z Krasnodaru przegrał w niedzielę z VEF Ryga na wyjeździe 71:75. Reprezentant Polski uzyskał 11 pkt, sześć zbiórek i pięć asyst oraz pięć strat.

Do play off - walki o mistrzostwo Rosji - bo taką rangę mają te rozgrywki dla zespołów z tego kraju - awansowała czołowa ósemka. Lokomotiw zmierzy się w ćwierćfinale (do trzech zwycięstw) z Zenitem Sankt Petersburg.

Stelmet BC Enea Zielona Góra - UNICS Kazań 73:82 (26:15, 18:26, 17:25, 12:16)

Stelmet Enea BC: Markel Starks 21, Darko Planinic 13, Zeljko Sakic 9, Quinton Hosley 8, Łukasz Koszarek 7, Michał Sokołowski 7, Adam Hrycaniuk 6, Gabe DeVoe 2, Przemysław Zamojski 0

Najwięcej dla Uniksu: Maurcie Ndour 17, Raymar Morgan 14, Melvin Ejim 11.