Wiktor Musiał urodził się 30 marca 1993 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Przygodę z siatkówką rozpoczął dość późno, bowiem dopiero w liceum. Następnie przez trzy lata występował w drużynie z Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie studiował. Po powrocie do rodzinnego miasta związał się z tamtejszą Lechią. W sezonie 2016/17 awansował do I ligi, a rok później sięgnął po srebrny medal tych rozgrywek, minimalnie przegrywając finałową rywalizację z AZS-em Częstochowa.
 
Nowy atakujący GieKSy z doskonałej strony pokazał się w niedawno zakończonym sezonie 2018/19. Musiał został najlepiej punktującym zawodnikiem I ligi. W sumie zapisał na swoim koncie 661 "oczek" z czego 574 atakiem (najlepszy siatkarz również w tym rankingu), 58 zagrywką i 29 blokiem.
 
- Wiktor to najlepszy zawodnik I ligi. Jestem przekonany, że nie tylko bardzo dobrze wpisze się w nasz zespół, ale przede wszystkim pokaże się z jak najlepszej strony w rozgrywkach PlusLigi. To siatkarz o wielkim potencjale, który nadal chce się rozwijać - mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.