Liga Młodzieżowa UEFA: FC Porto lepsze od Chelsea w finale

Piłkarze FC Porto do lat 19 sięgnęli po Ligę Młodzieżową UEFA. W finale pokonali Chelsea 3:1, będąc lepszym praktycznie przez całe spotkanie.

Portugalczycy dość pewnie pokonali w półfinale Hoffenheim 3:0, podczas gdy Anglicy po szalonym spotkaniu ograli po rzutach karnych Barcelonę. Wskazanie faworyta finału było jednak bardzo trudne.

Znacznie lepiej rozpoczęli jednak piłkarze Chelsea, którzy do tej pory byli znani z tego, że rozkręcali się powoli. Dwie znakomite sytuacje w pierwszych dziesięciu minutach wypracował Tariq Lamptey, ale ani Conor Gallagher, ani Luke McCormick nie potrafili nawet zmusić Diogo Costę do interwencji.

FC Porto przetrwało trudne chwile i objęło prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Angel Torres zagrał znakomite podanie wzdłuż pola bramkowego, a do siatki z najbliższej odległości trafił Fabio Vieira.

Chelsea wyrównała w drugiej połowie za sprawą akcji Holendrów. Z prawej strony dośrodkował Juan Castillo, a Daishawn Redan wykorzystał błąd bramkarza FC Porto, który opuścił linię bramkową. Wydawało się, że to właśnie Anglicy zaczną powoli przejmować inicjatywę. Tak się jednak nie stało. Portugalczycy bardzo szybko ruszyli do ataku i już po trzech minutach znowu prowadzili. Po bilardzie w polu karnym bramkę zdobył Diogo Queiros.

Na kwadrans przed końcem gola na 3:1 strzelił rezerwowy Afonso Sousa.

"The Blues" nie byli w stanie tego dnia przeciwstawić się niezwykle mądrze grającemu zespołowi FC Porto. "Smoki" po raz pierwszy w historii sięgnęły po to trofeum.

FC Porto U19 - Chelsea U19 3:1 (1:0)

Bramki: Vieira 17, Queiros 55, Sousa 75 - Redan 53.

FC PortoDiogo Costa - Tomas Esteves, Diogo Queiros, Diogo Leite, Tiago Lopes - Joao Mario (63. Afonso Sousa), Mor Ndiaye, Fabio Vieira (71. Vitor Ferreira), Angel Torres - Fabio Silva (89. Boris Takang), Romario Baro (89. Goncalo Borges).

Chelsea: Karlo Ziger - Joseph Colley, Marc Guehi, Ian Maatsen - Tariq Lamptey (76. Charlie Brown), Billy Gilmour, George McEachran, Juan Castillo - Luke McCormick, Conor Gallagher (76. Tino Anjorin) - Daishawn Redan.

Żółte kartki: Vieira, Torres, Ndiaye - McCormick, Maatsen.