LSK: Developres SkyRes blisko medalu! Porażka Chemika we własnej hali

Siatkówka

Chemik Police przegrał 2:3 (25:22, 25:23, 21:25, 23:25, 8:15) z Developresem SkyRes Rzeszów w trzecim meczu o brązowy medal Ligi Siatkówki Kobiet. Ekipa z Podkarpacia prowadzi 2-1 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Czwarte starcie zostanie rozegrane w Rzeszowie.

Pierwszy set rozpoczął się znakomicie dla rzeszowianek. Przyjezdne prowadziły 10:4, potem 13:6. Wydawało się, że nic nie powstrzyma ich w tej partii, lecz ich gra w pewnym momencie się zacięła. Policzanki z akcji na akcję niwelowały straty. Zrównały się z rywalkami przy stanie 20:20. W końcówce kontynuowały dobrą grę i zwyciężyły 25:22.

Po zmianie stron gra Chemika wyglądała równie dobrze, jak przed nią. Gospodyniom szybko udało się uzyskać trzypunktową przewagę. W środkowej fazie seta przebudziły się rzeszowianki i doprowadziły do remisu 12:12. Po bardzo zaciętej końcówce lepsze ponownie okazały się policzanki 25:23.

 

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Największe emocje rozpoczęły się od stanu 14:14. Siatkarki Developresu SkyRes wyszły na prowadzenie 17:14 i zdołały utrzymać je do samego końca wygrywając spokojne 25:21.

 

Zwycięstwo wyraźnie zmotywowało rzeszowianki. Rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Nie zdołały jednak utrzymać go zbyt długo. Policzanki wrzuciły wyższy bieg i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo. Tak się jednak nie stało. Przyjezdne na ostatniej prostej wyprzedziły przeciwniczki i wygrały 25:23.

 

Ostatnia, decydująca partia od samego początku układała się po myśli siatkarek z Rzeszowa. Pozwoliły swoim rywalkom zdobyć zaledwie 8 punktów.

 

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:22, 25:23, 21:25, 23:25, 8:15)

 

Developres SkyRes: Maja Tokarska, Patya Barakowa, Michaela Mlejnkova, Kamila Witkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Jelena Blagojević, Agata Sawicka (L) oraz Helene Rousseaux, Agnieszka Rabka, Kinga Hatala, Dorota Medyńska (L)

 

Chemik Police: Martyna Grajber, Chiaka Ogbogu, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Iga Chojnacka, Sladjana Mirković, Aleksandra Krzos (L) oraz Sanja Gamma, Marlena Pleśnierowicz, Agnieszka Bednarek, Bianka Busa

 

WYNIKI I TERMINARZ LSK

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie